• تاریخ: مهر ۲۴, ۱۳۹۴
  • شناسه خبر: 130

فعالیتهای علمی

از آغاز طلبگی ، تحصیل توأم با تدریس داشته ام و نوعاً چند مباحثه را دنبال می کرده ام . بسیاری از دروس سطوح مختلف مانند : کفایه مکاسب ،‌ منظومه حکمت ، نهایه الحکمه ، ‌بدایه ، المنطق و اصول الفقه مرحوم مظفر ، بخشی از اشارات و مباحث فراوان دیگری را مباحثه نموده ام .

در مدارس کرمانی ها ، قدیریه و رضویه و عترت و رسول اکرم ( ص)‌و مدرسه مبارکه فیضیه و حجتیه نیز دروس گوناگون ادبیات و ( سطح ) و تفسیر قرآن کریم و نهج البلاغه شریف را ارائه نموده ام .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز علیرغم اشتغالات فراوان در امر تدریس درحوزه علمیه قم و یا دانشگاههای کشور ،‌کم و بیش در حد توان انجام وظیفه کرده ام و توفیق تدریس مباحثی همچون : آیات و احکام اقتصادی ، اقتصاد اسلامی ، ولایت فقیه ، مبانی سیاست اسلام در نهج البلاغه ، فقه سیاسی اسلام ، را در دانشگاههای تربیت مدرس ،‌ امام صادق (ع) مدرسه عالی شهید مطهری و … داشته ام و چندین رساله دانشجویی را راهنمایی نموده و یا مشاوره داده ام و در منزل نیز به تدریس مکاسب و دیگر دروس اشتغال داشته ام .

در این سالها در حوزه علمیه و مدارس مختلف علوم دینی نیز به درس و بحث اشتغال داشته ام ، ‌از جمله این که در حوزه علمیه شهر کرد ،‌ مدرسه مبارکه حجتیه برای طلاب غیر ایرانی ، مدرسه امام حسین (ع) ( میدان امام حسین تهران ) ، ‌مدرسه مروی ،‌ مدرسه علمیه امیرالمؤمنین و مدرسه الزهرا ( ع ) ، حوزه های عملیه خواهران و برادران و مسجد جامعه حجت غرب تهران مسئولیت داشته و تدریس داشته ام، اکنون در حوزه ی علمیه ی اراک مشغول تدریس دروس مختلف حوزوی از جمله تفسیر و نهج البلاغه و غیره می باشم.