• تاریخ: اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 3445

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: از رویکردهای شعارگونه در اجرای اقتصاد مقاومتی پرهیز شود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر پرهیز از رویکردهای شعارگونه در اجرای اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی با مستقل شدن اقتصاد از درون محقق می‌شود. ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ساوه بااشاره به شعار سال اظهارداشت: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند و باید روی اقتصاد کار کنیم تا بتوان این مطالبه به حق رهبرمعظم انقلاب اسلامی را محقق سازیم.

وی افزود: شهرستان ساوه و زرندیه و در مجموع استان مرکزی و کشور ما ظرفیت بسیار بالایی در همه زمینه دارد به طوریکه هر شهر و استان بیش از بسیاری از کشورهای زیرساخت توسعه و تولی دارد و باید سعی کنیم با خود اتکایی و مجاهدت همه جانبه قله‌های عزت و شرف و پیشرفت را فتح کنیم.

امام جمعه اراک ادامه داد: باید اقتصادی متکی بر مبانی درونی و رشد درون زا، توسعه درونی، اشتغالزا و برپایه صادرات غیرنفتی و بااستفاده از ظرفیتهای بسیار عظیم ملی ایجاد کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت های کشور گفت: سرزمین ما خلیج فارس، دریای خزر و ظرفیت بسیار عظیمی از نظر ژئو پولتیکی، ژئو استراتژیک و ترازنیتی دارد و همچنین دارای منابع، معادن و نیروی انسانی کارآمد با استعدادهای درخشان در اختیار دارد مضافا اینکه رهبری عالم، آگاه و هوشیار و دانا به جوانب مختلف مسایل راهبری کشور را دارد که این بزرگترین نقطه عطف کشور است همانطور که نامگذاری حکیمانه معظم له نوید حرکت به سمت اقتصادی مستقل است.

آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: امروز نیز دشمنان دست به دست هم داده و در مقابل جمهوری اسلامی ایستاده اند این درحالیست که از اول انقلاب بااین هجمه دشمن روبرو بودیم به‌طوریکه در ابتدای انقلاب دشمن برای ضربه به نهال نوپای انقلاب اسلامی جنگ تحمیلی را به راه انداخت و ما با رهبری امام امت(ره) و جانفشانی ملت موفق و سربلند از کشور خود دفاع کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: از آن روز تاکنون دشمن در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به دنبال یافتن روزنه ای برای آسیب رساندن به انقلاب اسلامی است و کوچکترین محل روزنه ای بیابد سعی در ضربه زدن به انقلاب می کند.

وی با اشاره مولفه های قدرت گفت: یکی از مولفه های قدرت داشتن اقتصادی مقاوم و مستحکم است بنابراین باید اقتصاد را به سمت خوداتکایی و سربلندی سوق دهیم و این جز باهمت، برنامه ریزی و تلاش مضاعف محقق نمی شود.

با توجه به ظرفیت هایی که داریم هر استان و هر شهر ما دهها ویژگی منحصر به فرد دارد و هر منطقه نسبت به منطقه دیگر حساس تر است که باید احساس کنیم مولفه اقتصاد چه برای دولت و برای همه جز واجبات است

وی افزود: باید بازیهای سیاسی را کنار بگذاریم و مجلس نیز از دعواهای سیاسی دور شود و برای کارهای بزرگ و خدمات ارزشمند، برنامه‌ریزی داشت چراکه توسعه و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در گرو فعالیت جهادی مردم و مسئولان گکنار یکدیگر است.

امام جمعه اراک اضافه کرد: باید به دنبال توسعه صادرات غیرنفتی باشیم، ولی صادرات مناسب، باکیفیت و با بسته‌بندی مناسب که بتواند بازار لازم تقاضا را جذب کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی باتاکید برضرورت صرفه جویی در منابع گفت: باید با توجه به محدویت منابع آبی در کشور، مصرفمان همراه با قناعت و صرفه جویی باشد به طوریکه به جای استفاده از آبیاری با روشهای پرآب و هدر دهنده آب به آبیاری قطره ای و مجهز به مکانیزم های روز روی بیاوریم و سعی کنیم تبخیر را به حداقل برسانیم.

وی ادمه داد: درکشت گلخانه‌ای نیز باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم چراکه راه رسیدن به توسعه و پیشرفت از حداقل امکانات دراختیار باید بیشترین بهره‌برداری را بکنیم.

آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: اگر محصولاتمان برای صادرات تولید می شود باید افزایش تولید داشته باشیم ولی اگر فقط نیاز داخلی است به اندازه مصرف داخلی تولید کنیم نه بیشتر که شاهد اسراف و هدر رفت منابع باشیم.

امام جمعه اراک با اشاره بر ضرورت مدیریت صحیح گفت: استان ما با شرایط خشکی مواجه است، بنابراین ضروریست برای انواع کشت، اولویت و ارزش افزوده مدنظر باشد چراکه محصولی که ارزش افزوده و بهره وری کافی ندارد معقولانه نیست به سمت تولیدش حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: باید در بخش آموزش و پیشرفت علمی تلاش کنیم و به دنبال تاسیس شرکت های دانش بنیان، تربیت دانش آموزان و دانشجویان متخصص و با مهارت باشیم که اگر می خواهیم جاودانه و قدرتمند باشیم راهی به جز تلاش و کوشش و مردانگی نداریم.