• تاریخ: اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 3461

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۵/۰۲/۲۴

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: به رسمیت شناخته شدن اسرائیل توسط سازمان ملل یکی از توطئه‌های انگلیس بود که در خاورمیانه به بارآورد و تکفیری‌ها با سوء‌استفاده از آتش بس دست به شهادت جوانان شیعه در خان‌طومان زدند. ...

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه با اشاره به شهادت شیعیان در خان طومان اظهار داشت: شهادت عده‌ای از جوانان شیعه ایران و افغانستان در مظلومیت هرچه تمام نشان داد که تکفیری‌ها لکه ننگ منطقه هستند و آنان با حمایت برخی از کشورها دست به این اقدام وحشیانه زدند.

وی افزود: افزایش توان فیزیکی، نفوذپذیری و رزم انفرادی در برابر دشمنان اسلام از جمله آمریکا، اسرائیل و داعش از جمله مسئولیت‌های مهم تمامی نیروهای مسلح کشور اعم از بسیج، سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده ولی‌فقیه در اراک تصریح کرد: برخورداری از آمادگی کامل و به روز بودن این توانمندی‌ها از جمله رسالت‌های مهم برای نیروهای مسلح کشور است که باید هرلحظه برای دفاع از اسلام و انقلاب آماده باشند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به دیدار فرماندهان نیروی انتظامی با مقام معظم رهبری گفت: نیروهای انتظامی باید با اقتدار کافی جامعه را در مواجه با معضلات گوناگون نظیر مواد مخدر و ناهنجاری‌های اجتماعی آماده کرده و با صلابت هرچه تمام برخوردهای لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: تامین آرامش و امنیت در جامعه را نمی‌توان تنها از نیروهای انتظامی انتظار داشت چراکه مردم نیز باید به عنوان بازوان قدرتمند یاریگر مسئولان این حوزه به منظور دستیابی به این افق‌ها باشند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: حرکت درمسیر منویات مقام معظم رهبری و نیز فرموده‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی از جمله محورهای اساسی در شرح وظائف نیروهای مسلح است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به نزدیکی به عید بزرگ نیمه شعبان و جشن میلاد حضرت مهدی(عج) گفت: مردم جامعه باید توجه کنند که دربرگزاری مراسم شور و شادی نیمه شعبان به دور از هرگونه اسراف این مراسم را برگزار کرده و براساس فرموده‌های ائمه معصومین فعالیت‌های خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: در عصر کنونی ما شیعیان به عنوان منتظران درگاه حضرت مهدی(عج) باید با برپایی مراسم دعا و تمسک به درگاه خداوند بسترهای گسترانیدن حکومت حضرت مهدی(عج) را فراهم کرده و سبب گسترش عدل و داد بر زمین شویم.

آیت‌الله دری نجف آبادی با اشاره به ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان گفت: نیاز است که تمامی دستگاه‌های متولی و نیز دانشگاه‌ها ابعاد شخصیتی حضرت علی‌اکبر را برای جوانان تشریح کرده و آنان را براساس محورهای اخلاقی و رفتاری ایشان تربیت کنند و با فرهنگ‌سازی ازدواج آسان و به دور از تشریفات زمینه ازدواج جوانان و دوری از گناه را برایشان فراهم کنند.