• تاریخ: اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 3490

استاندار مرکزی: خدمات زیرساختی شهر جدید امیرکبیر تامین شود

استاندار مرکزی گفت: به منظور تسریع بخشیدن در بهره‌برداری از شهرجدید امیرکبیر نیاز است در نصب سریع علمک گاز، اتصال انشعاب آب به کوچه ها و رفع مشکلات انشعاب برق اقدامات موثر انجام شود. ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمود زمانی قمی پیش ازظهر امروز در مراسم بهره برداری مرحله اول شهر جدید امیرکبیر اراک با اشاره به تکمیل خدمات زیرساختی شهر جدید امیرکبیر اظهار داشت: تکمیل خدمات زیرساختی یکی از نیازهای ضروری شهر جدید امیرکبیر به منظور ایجاد جاذبه و علاقه‌مندی در مردم برای سکونت است که باید ظرف مدت ۶هفته آینده برطرف شود.

وی افزود: در مدت هشت‌ماهه گذشته معاون وزیر راه‌وشهرسازی دوبار به استان مرکزی سفر کرده‌اند که توانستند مرحله نخست شهر جدید امیرکبیر و طرح‌های شهرمهاجران را بهره‌برداری کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: خوشبختانه ما سعی کردیم در طراحی این شهر به لحاظ زیبایی و نیز استقرار تاسیسات مختلف گام‌های خوبی برداشته و آن را در ردیف افتخارات شهرسازی کشور قرار دهیم.

زمانی‌قمی با اشاره به فواید ایجاد شهرهای جدید گفت: بی‌شک ایجاد و بهره‌برداری از این شهرها می‌تواند جمعیت سرریز شهرها را ساماندهی کرده و فضای مناسبی برای سکونت آنها فراهم کند.

وی ادامه داد: در ایجاد این شهر سعی شده از طراحی‌های اصولی شهرسازی استفاده شده و بتوان با بهره‌برداری از آن به عنوان الگوی نمونه کشوری یاد کرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شهر امیرکبیر از جنوب به محور ارتباطی اراک-قم و روستایابراهیم آباد واز شمال به راه‌آهن سراسری تهران جنوب و تپه‌های اطراف محدود می‌شود.

زمانی‌قمی با اشاره به افق دید این شهر برای سکونت افراد گفت: پیش‌بینی می‌شود تاپایان سال ۱۴۰۵جمعیت این شهر به ۶۶ هزار تن افزایش یافته و در نهایت این تعداد به ۱۰۰ هزار تن برسد.