• تاریخ: اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 3492

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: مقابله با تهاجم فرهنگی رسالت اصلی دانشجویان و طلاب است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: دشمنان نظام امروز سعی دارند که با ترویج اسلام انگلیسی نابودی نظام اسلامی را رقم بزنند که در این شرایط مقابله با تهاجم فرهنگی رسالت اصلی دانشجویان و قشر طلاب جامعه است. ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی پیش‌از ظهر امروز در نخستین اجلاس نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به اهمیت نماز اظهار داشت: موضوع نماز، مسئله‌ای است که رابطه انسان با خدا را نشان می‌دهد و از ابتدای خلقت نیز جزء اصلی‌ترین اصول نظام خلقت بوده است.

وی افزود: امروز انگلیسی‌ها مراجعی را حمایت و به وجود می‌آورند تا در جهان اسلام فتنه بر پا کنند و اختلاف بین مذاهب اسلامی تقویت شود اما ما باید بتوانیم از این امر جلوگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: هدف از اقامه نماز عبادت و ارتباط با خداوند است و راهی برای رسیدن انسان به کمال است، نماز در دستور کار تمام بزرگان ما از حضرت آدم تا حضرت محمد(ص) قرار داشته و آنها همواره در یاد خدا بوده‌اند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: نماز راهی برای ارتباط مخلوق با خالق، ارتباط یک ممکن‌الوجود با ذات واجب‌الوجود است، تمام انبیاء و اولیاء الهی بر نماز تاکید داشته‌اند و همواره انسان‌ها را به سمت آن سوق داده‌اند.

وی بیان داشت: انسان برای حرکت در مسیر کمال آفریده شده است نه برای ثابت ماندن در این عالم فانی و همواره باید به این امر توجه داشته باشد که عالم دنیا تجارتخانه است و کسی از این دنیا سربلند به جهان ابدی می‌رود که بتواند توشه‌‌ای برای خود داشته باشد و نماز بهترین توشه‌ها برای انسان است که نباید لحظه‌ای از آن غافل شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: این دنیا میدان مجاهدت است و انسان باید در آن به جهاد در راه خدا بپردازد و از آن پلی برای به سلامت عبور کردن و رسیدن به بهشت برین بسازد و یکی از جهادهای انسان در راه خدا همان نماز است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: خواندن نماز برای یاد خدا و آرامش قلب انسان است و این فریضه دینی در اسلام تاحدی اهمیت دارد که امام حسین(ع) در ظهر روز عاشورا در میدان جنگ نماز خود را در وقت خود خواند و حتی در آن زمان بحرانی از یاد خدای خود غافل نشد و تا آخرین لحظه زندگی خود به خداوند تکیه کرد.

وی افزود: بحمدالله مسئله نماز در کشور ما به خوبی جا افتاده و در این راه افراد بسیاری مانند حجت‌الاسلام قرائتی خالصانه تلاش می‌کنند و چراغ راهی برای آگاه‌سازی افراد در جامعه هستند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اهمیت نماز جمعه گفت: نماز جمعه راهی برای مقابله با توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان است که ملت ایران با شرکت در این فریضه دینی اتحاد و انسجام خود را در مقابل دیدگان دشمن به نمایش می‌گذارند و مردم باید حضور خود را در نمازهای جمعه مضاعف کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: پیش‌قدم شدن دانشگاه آزاد اراک در ترویج مسئله نماز امری بسیار مهم است که شاید برای این مهم دیر اقدام شده باشد اما بسیار اقدام خوبی است و این کار باید با جدیت تمام دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک باتوجه به اینکه حدود ۵۰ درصد از دانشجویان استان را در خود جای داده است، باید در راستای اسوه‌ شدن در ترویج مسئله نماز در میان دانشگاه‌های کشور و استان، تلاش مضاعف داشته باشد و فعالان این راه باید توجه داشته باشند که هرکس برای خدا باشد، خدا نیز برای او است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان داشت: دانشگاه آزاد می‌تواند نماد عزت و افتخار در بعد معنوی باشد علاوه بر شناسایی دردهای جامعه راه درمان آنها را نیز پیدا کند، این دانشجویان و طلاب هستند که باید کشور را به سمت پیشرفت در تمام عرصه‌ها ببرند و در این راه گام‌های بلندی را در این راستا بردارند اما باید بدانند که کارهای بزرگ نیاز به همت مضاعف دارد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی عنوان کرد: در جامعه امروز که دشمن به دنبال ترویج خواسته‌های خود در کشور است باید تمام ملت ایران دست در دست یکدیگر داده و با تهاجم فرهنگی دشمن مبارزه کنیم و اجازه نفوذ به هیچ‌کس را ندهیم.