• تاریخ: اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 3528

آیت الله دری نجف آبادی: مخاطب‌شناسی لازمه موفقیت روحانیون در تبلیغ دینی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی باتاکید بر اهتمام جدی طلاب به ترویج اسلام در جهان گفت: دشمنان اسلام به فضاهای فیزیکی اکتفا نکرده و از فضاهای رسانه‌ای و تبلیغی به منظور ضربه زدن به اسلام و انقلاب استفاده می‌کند که این امر ...

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی باتاکید بر اهتمام جدی طلاب به ترویج اسلام در جهان گفت: دشمنان اسلام به فضاهای فیزیکی اکتفا نکرده و از فضاهای رسانه‌ای و تبلیغی به منظور ضربه زدن به اسلام و انقلاب استفاده می‌کند که این امر رسالت مبلغان را سنگین می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در همایش پایانی مدارس امین که با حضور مبلغان روحانی برگزار شد با بیان اینکه هجمه‌های دشمنان اسلام و قرآن امروز بیش از گذشته بوده و دشمن با تمام ابزار و امکانات خود به میدان آمده اظهار داشت: امروز تبلیغات در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره بسیار گسترده شده از این رو روحانیان و مبلغان دین وظیفه دارند به‌درستی حقایق را بیان کنند تا برای نسل جوان روشنگری شود.

وی افزود: امروز قدرت ایران اسلامی بر همه دنیا آشکار شده و روشنگری‌ها و پیام‌های مقام معظم رهبری در دفاع از مظلومان امید همه آزادی‌خواهان و حق طلبان جهان است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: در این برهه که اسلا‌م‌هراسی از سوی دشمنان ترویج می‌شود و تمام کفر برضد اسلام بسیج شده نیاز به تبلیغات و تبیین اصول اسلام حقیقی و نگهداشتن سنگرها به عنوان یکی از وظایف بسیار دشوار و مورد توجه ولی عصر(عج) است که بنابراین مخاطب‌شناسی لازمه موفقیت روحانیون در تبلیغ دینی است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با بیان اینکه طلاب و روحانیان باید الگوی مردم جامعه باشند گفت: دعوت مردم به تقوا و رعایت اخلاق توسط روحانیان آثار و برکات بسیاری دارد که در آینده آثار این فعالیت‌ها در جامعه مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه شغل طلبگی بسیار حائز اهمیت است عنوان کرد: این شغل سربازی امام عصر(ع) است بنابراین حرکت در این راه دارای ارزش بسیاری است و می‌تواند خدمات ارزنده ای در راه خدمت به جامعه ارائه دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به طرح‌های هجرت گفت: طرح هجرت و مدارس امین با همکاری آموزش وپروش و تبلیغات اسلامی اجرا شد و این فرصت مغتنمی برای طلاب و روحانیان است تا با خدمت و فعالیت در این مدارس، فرهنگ اسلامی و قرآنی را در جامعه گسترش دهند.