• تاریخ: اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 3549

مصر: هواپیمای مسافربری با ۶۶ سرنشین در دریا سقوط کرده است

مقامات مصری اعلام کردند که یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی مصر با ۵۶ مسافر و ۱۰ خدمه از رادار محو شده و در دریا سقوط کرده است. ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شرکت «اجیپت‌ایر» می گوید یک فروند هواپیمای مسافربری این شرکت، در ساعات پایانی روز چهارشنبه از رادار محو شده است.

بر اساس گزارش شبکه خبری ان بی سی، این ایرباس ۳۲۰ ساعت ۲۳:۰۹ به وقت محلی (۰۱:۳۹ بامداد پنجشنبه به وقت تهران) فرودگاه شارل دو گل در پاریس را به مقصد فرودگاه قاهره ترک کرده است.

«اجیپت‌ایر» می گوید این هواپیما با ۶۶ سرنشین در حال پرواز در ارتفاع ۳۷ هزار پایی از سطح زمین بوده است.

شبکه المیادین به نقل از برخی منابع مدعی شد هواپیمای شرکت «اجیپت‌ایر» که از رادار محو شده در دریای مدیترانه سقوط کرده است.

گزارش های متناقضی درباره فاصله این هواپیما از حریم هوایی مصر در لحظه قطع ارتباط دریافت شده است. در حالی که شرکت «اجیپت‌ایر» می گوید این هواپیما هنوز وارد حریم هوایی مصر نشده بود، وزارت هواپیمایی کشوری مصر اعلام کرده که این ایرباس، بعد از ورود به این حریم هوایی مفقود شد.

شرکت هواپیمایی مصر اعلام کرده این هواپیما ساعت ۰۲:۴۵ دقیقه بامداد پنحشنبه به وقت قاهره (برابر با ۰۵:۱۵ به وقت تهران) از رادار ناپدید شده است.

معاون این شرکت در گفت و گوی با سی ان ان اعلام کرد که خلبان هواپیمای ناپدیدشده هیچ تماسی برای اعلام وضعیت اضطرار نداشته است. وی گفت که تیمهای جستجو و امداد به محلی که هواپیما از رادار محو شده اعزام شده اند.

خلبان هواپیما بیش از ۶۰۰۰ ساعت تجربه پرواز داشته که حدود ۲۰۰۰ ساعت آن با هواپیمای ایرباس بوده است.

همزمان که رسانه‌های مصری می‌گویند هواپیما ۱۰ دقیقه بعد از آخرین تماس، در نقطه موسوم به «کومبی» ناپدید شد، ارتش مصر اعلام کرده که مقامات یونان نیز در عملیات جست‌وجوی هواپیما مشارکت دارند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مسافران این هواپیما شامل ۱۵ شهروند فرانسوی، ۳۰ شهروند مصری، یک انگلیسی، یک بلژیکی، دو عراقی، یک شهروند اهل کویت، یک شهروند سعودی، یک سودانی، یک شهروند اهل چاد، یک شهروند اهل پرتغال، یک شهروند اهل الجزایر و یک شهروند کانادایی بوده است.