• تاریخ: اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 3561

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۵/۰۲/۳۱

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) هدف والایی دارند و تمامی جریانات نفوذی و ضد انقلاب را بسیار هوشمندانه پیگیری و رصد می‌کنند. ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اراک که در مصلای بیت‌المقدس این شهرستان برگزاری شد با اشاره به اهمیت و جایگاه اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) در بین مسلمان اظهار داشت: باتوجه به سخنان حضرت علی(ع) که فرموده‌اند«اهل‌بیت(ع) ستارگانی هستند که هیچ‌گاه از میان مردم نمی‌روند و نور ایمان خود را از آنها دریغ نمی‌کنند و با رفتن هریک، ستاره‌ای دیگر درخشش پیدا می‌کند و نور هدایت خود را در آسمان دین می‌تاباند.

وی افزود: مکتب اهل‌بیت(ع) با عظمت‌ترین مکتب‌ها برای مسلمانان است، آنها رسالت بزرگی را برعهده داشته‌اند که همواره برای تحقق آن تلاش کرده‌اند و این رسالت به امام عصر(عج) رسیده است و ایشان پس از ظهور خود آن را محقق می‌کند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: ظهور امام زمان(عج) بستگی به مسلمانان دارد و آنها هستند که باید زمینه را برای فرج آن حضرت فراهم کنند، اگر ما خواستار ظهور آن حضرت هستیم باید بتوانیم عقل‌های خود را بارور و آماده کنیم.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی با اشاره به شرایط نامناسب مسلمانان در سراسر جهان گفت: امروز شرایط مسلمانان و شیعیان در دنیا بسیار ناراحت‌کننده است اما با ظهور حضرت مهدی(ع) ریشه‌های ظلم و ستم به مسلمانان در عالم خشک می‌شود و وضعیت مسلمانان و شیعیان که هم‌اکنون در سوریه، یمن وغیره به صورت بسیار فجیعی مورد اذیت و آزار هستند، بهبود پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان باید بتوانند بر نفس خود پیروز شوند و ظرفیت تابش این نور الهی را بر روی زمین فراهم کنند و بسترها را آماده کنند تا شاهد ظهور مولایمان حضرت مهدی(ع) باشیم چراکه امروز شاهد وضعیت ناراحت‌کننده مسلمانان در جهان هستیم و دشمنان برای از بین بردن مسلمانان و شیعیان دندان تیز کرده‌اند.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه پایان تمامی این ظلم‌ها تنها با ظهور منجی عالم بشریت محقق می‌شود، گفت: در تمام کشورهای مسلمان و شیعه‌نشین دشمنان بسیار زیادی از جمله آل سعود و داعش به مسلمانان ظلم می‌کنند.‌

آیت‌الله دری نجف آبادی بیان داشت: وظیفه شرعی، عرفی و الهی هر فرد مسلمان است آنچه که از دین و مکتب اهل بیت(ع) رسیده را خوب مراقبت کند و از کلمات نورانی قرآن مجید و نهج‌البلاغه به عنوان سرمشق بهره گیرد تا بتوانیم شاهد ظهور و حضور مهدی موعود(ع) و از بین رفتن ظلم و ستم باشیم.

وی با تبریک میلاد با سعادت امام عصر(عج) به مسلمانان جهان گفت: مسلمانان باید توجه داشته باشند که در سالروز ولادت حضرت مهدی تنها گرفتن جشن کافی نیست و باید علاوه‌بر آن به فقرا، محرومان و نیازمندان کمک کرده و با پهن کردن سفره برای آنها به عشق و ارادت و رضای امام زمان(عج) را نشان دهند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: باتوجه به اینکه پنجم خردادماه باعنوان روز حمایت از خانواده زندانیان نامگذاری شده است، باید درک کرد که خانواده این افراد گناهی ندارند، گاهی گرسنه‌اند و ممکن است در دام گرگ صفتان بیفتند و کمک به این افراد از هر کاری نیکی واجب‌تر و ضروری‌تر است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: ما باید تلاش خود را در راستای کاهش آمار زندانیان در جامعه مضاعف کنیم و با کمک‌های نقدی و غیرنقدی به خانواده آنها از به‌وجود آمدن معضلی دیگر جلوگیری کنیم چرا که کمک به فقرا و نیازمندان از اهمیت و ارزش والایی در مقابل صرف مخارج غیرضروری و غلط در جشن‌ها، برخوردار است.

وی با اشاره به نامگذاری ۱۵ شعبان باعنوان روز سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) هدف والایی دارند و تمامی جریانات نفوذی و ضد انقلاب را بسیار هوشمندانه پیگیری و رصد می‌کنند و از تمامی ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خون شهدا به ویژه شهدای حرم صیانت و پاسداری می‌کنند و اجازه نفوذ دشمنان به داخل کشور را نداده و نمی‌دهند.