• تاریخ: خرداد ۳, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 3588

با فرمان نخست‌وزیرارتش عراق عملیات آزادسازى فلوجه را آغاز کرد

با فرمان نخست‌وزیر عراق، عملیات نیروهای عراقی علیه داعش برای آزادسازی شهر مهم فلوجه در استان الانبار آغاز شد. ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق فرمان آغاز عملیات آزادسازی فلوجه در ۴۱ مایلی غرب بغداد را رسما صادر کرد.

حیدر العبادی در صفحه رسمی توئیتر خودش نوشت: «ساعت صفر برای آزادسازی فلوجه فرا رسید، لحظه پیروزی بزرگ نزدیک است و داعش هیچ راهی جز فرار ندارد».

به گزارش شبکه ان بی سی آمریکا، بیش از ۲۰ هزار نیروی عراقی در این عملیات حضور دارند و انتظار می‌رود ۱۵ هزار نیروی دیگر به آنها ملحق شوند.

شبکه المیادین نیز با اعلام این خبر از حملات جنگنده‌های عراقی به مواضع داعش در منطقه نزال خبر داد. براساس این گزارش، گردانهای حزب الله عراق نیز مواضع تروریستها در منطقه الجبیل و الهیاکیل را مورد حملات موشکی قرار دادند.

ارتش عراق روز یک شنبه از ساکنان شهر فلوجه خواسته بود بتدریج از این شهر خارج شوند و خود را برای آغاز عملیات آزادسازی فلوجه از اشغال تروریست‌های داعش آماده کنند.

عملیات آزادسازی فلوجه، با حضور نیروهای ارتش، عشایر اهل سنت و نیروهای الحشد الشعبی (بسیج مردمی) انجام می‌گیرد.

ارتش عراق با نام‌گذاری «نبرد شکست تروریسم» برای عملیات آزادسازی شهر فلوجه، این عملیات را پیروزی برای تمام شهدا و آسیب دیدگان تروریسم دانسته است.

بنا بر بیانیه نخست‌وزیری، در آزادسازی فلوجه، نیروی هوایی و توپخانه‌ای عراق به همراه نیروی هوایی ائتلاف بین‌المللی ضد تروریسم، پوشش لازم را برای نیروهای عراقی فراهم خواهند کرد.