• تاریخ: خرداد ۷, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 3666

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۵/۰۳/۰۷

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه دشمن در ابعاد نظامی و غیرنظامی به‌دنبال نفوذ و تحمیل دیدگاه خود است گفت: محور ولایت و امامت مصونیت بخش جامعه امروز ماست. ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در اراک که در مصلی بیت المقدس این شهر برگزار شد بااشاره به آغاز بکار پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: مجلس خبرگان رهبری یکی از ارکان مهم و اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود که البته یک بخش مهم این نهاد مردمی صیانت از جایگاه رهبری و نظارت در شرایط رهبری است، که اگر خدایی ناکرده روزی روزگاری مانند زمان امام خمینی (ره) لازم شود وظیفه خود نسبت به انتخاب رهبر انجام دهد.

وی افزود: در چند روز گذشته اقدامات لازم برای شکل گرفتن و فعالیت این مجلس در دور دوم با انتخاب رئیس، اعضای هیئت رئیسه شکل گرفت و امیدواریم این دوره نیز در اجرای وظایف خود که مهمترین آن دفاع از حریم رهبری است موفق باشد.

آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: نظام اسلامی ما برمبنای نظام شایسته سالاری استوار است و امروز که ۸۰مجتهد و عالم دینی در خبرگان رهبری از علمای طراز اول مملکت و نظام حضور دارند، هرتصمیمی چه در عرصه داخلی و چه خارجی از سوی این مجلس ارزشمند گرفته شود برای مردم و نیز علما مطاع است.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری بااشاره به پشتوانه مردمی مجلس خبرگان رهبری گفت: بیش از ۶۰درصد مردم در انتخابات خبرگان رهبری شرکت کردند که این یک مشارکت عالی و چشمگیر در سطح بین المللی است و بیانگر پشتوانه مردمی در حمایت از این مجلس مهم در جمهوری اسلامی ایران است.

آیت الله دری‌نجف‌آبادی اضافه کرد: این دوره مجلس درحالی شروع شد که در برنامه های هدفمند خود اقدامات خوبی را در نخستین نشست انجام داد و پیام مقام معظم رهبری به مجلس خبرگان رهبری همچنین در جلسه‌ای که بعد از انتخابات رئیس و هیات‌رئیسه برگزار شد درس‌های مهمی را ایراد فرمودند که باید مورد توجه خبرگان رهبری قرار گیرد.

وی ادامه داد: این درحالی بود که رهبرمعظم انقلاب اسلامی در دیدار با خبرگان براین جایگاه مهم خبرگان دست گذاشته و اشاره کردند و به تبیین وظایف و ارزش کار والای مجلس خبرگان رهبری تاکید کردند.

امام جمعه اراک بیان کرد: همانطور که مقام عظمای ولایت تاکید داشتند، دشمنان در ابعاد مختلف چه جنگ نظامی و چه جنگ غیرنظامی و تجاوز فرهنگی، جنگ نرم و نفوذ در کمین بوده و به دنبال تحمیل دیدگاه، افکار و تصمیم خود در جامعه اسلامی ماست که البته مجاهدت حول محور ولایت و امامت ملت ما را از هرگزندی مصون داشته است.

تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بااشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی در جامعه گفت: یکی از بحث‌های مهم مورد تاکید رهبری مقوله اقتصاد مقاومتی و تحقق این سیاست‌ها بود چراکه این موضوعی مهم است و همه باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

وی افزود: مصرف عاقلانه و خردمندانه، پرهیز از مصرف غلط، مدیریت توسعه صادرات، مدیریت منابع بانکی و نقدینگی از مهمترین زیرساختهای تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح کشور و جامعه به شمارمی رود.

آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: متاسفانه هفته ای صدها دلار را از طریق خرید دخانیان دود می کنیم و هدر می‌دهیم درحالیکه برخی کارخانجات ما برای چرخاندن چرخ اقتصادی خود نیازمند صد دلار هستند.

امام جمعه اراک با اشاره به در پیش بودن بیست و هفتمین سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل و قیام تاریخی ۱۵ خرداد سال ۴۲، گفت: در روزهای آینده و هفته پیش رو برنامه های ویژه ای به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد پیش بینی شده که باید با حضور پرشور مردم مومن و انقلابی برگزار شود.

وی افزود: باید چه در استان مرکزی و خمین بعنوان زادگاه امام راحل(ره) و چه مرقد امام(ره) و چه شهرهای دیگر کشور مراسم رحلت جانسوز امام امت(ره) را باشکوه و حضور حماسی مردم و مسئولان برگزار کنیم.

دخانیات ضررهای اجتماعی، خانوادگی و فردی بسیاری به‌دنبال دارد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به مضرات فردی و اجتماعی استفاده از دخانیات و مواد مخدر گفت: اعتیاد به مواد مخدر، ضررهای اقتصادی به خانواده و سلامت فرد و جامعه وارد می کند.

وی افزود: فرهنگ استفاده از دخانیات یک فرهنگ غلط و اشتباه است چراکه ضمن آسیب به خود و اقتصاد خانواده خود، زمینه بیماری و آسیب رساندن به دیگر افراد را فراهم می‌کنیم.

باید با حضور قلب و آمادگی به استقبال ماه رمضان برویم

امام جمعه اراک بااشاره به فرارسیدن دهه مساجد گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان و دهه مساجد قرار داریم و باید مساجد را برای استقبال از نمازگذاران روزه‌دار مهیا کنیم.

آیت الله دری نجف‌آبادی با بیان اینکه ضرورت دارد در آستانه ماه مبارک رمضان از نظر روحی خود را آماده کنیم، بیان کرد: آمادگی اجتماعی نیز در ماه مبارک رمضان باید مورد توجه باشد و مراکز دولتی به این مسئله توجه کنند و از ایجاد زمینه برای روزه‌خواری و معصیت الهی جلوگیری شود.

وی افزود: بنابراین باید تدابیری اندیشیده شود تا تظاهر به روزه‌خواری نباشد و حرمت ماه مبارک رمضان حفظ شود و از طرفی تلاش کنیم از برکات ماه شعبان بهر گرفته و برای ورود به ماه رمضان خود را آماده کنیم.