• تاریخ: خرداد ۱۰, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 3711

شهردار اراک:اولویت شهرداری اراک رسیدگی به مناطق حاشیه‌ای است

شهردار اراک گفت: اولویت شهرداری اراک رسیدگی و ساماندهی به مناطق حاشیه‌ای و ارائه خدمات به شهروندان این مناطق است. ...

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمد ابراهیم عباسی امشب در مراسم آغاز کلنگ‌زنی ساختمان اداری شهرداری منطقه ۳ در منطقه کوی رودکی این شهر با اشاره به ارائه گزارش عملکردی از اقدامات شهرداری در مورد رسیدگی به مناطق حاشیه‌ای در مدت زمان سه سال اظهار داشت: سیاست شهرداری و شورای اسلامی کلانشهر اراک در دوره چهارم رسیدگی به مناطق حاشیه‌ای و ارائه خدمات به شهروندان این مناطق بوده است.

وی با اشاره به اولویت دوره‌های قبل فعالیت شهرداری و شورای اسلامی که رسیدگی به مرکز شهر را در دستور کار داشتند، افزود: توجه به حاشیه شهر باید در اولویت قرار گیرد که خوشبختانه تاکنون بیش از دو سوم خدمات در حاشیه شهر و یک سوم در مراکز شهر انجام شده است.

شهردار کلانشهر اراک تصریح کرد: با توجه به اینکه نمایندگان شورای اسلامی کلانشهر اراک با انتخاب مردم در رأس کار گرفته‌اند، باید دغدغه اصلی این افراد رسیدگی و رفع مشکلات شهروندان به ویژه در مناطق حاشیه شهر باشد.

عباسی ادامه داد: در نیمه دوم سال ۹۲ چهار بوستان مهارت در شهرک توحید، گلریز، حکمت و عرفان در جلال آل احمد افتتاح و راه‌اندازی شده و در سال ۹۳ نیز بوستان رودکی در منطقه رودکی، بوستان امین در شهرک امین، بوستان مشاور در کوی مشاور، بوستان جانبازان در کوی جانبازان، بوستان پردیس در کوی پردیس، بوستان ترنم در کوی امام علی(ع) و شهید حسنی در جهانگیری افتتاح شده و در حدود ۱۵۶ هزار و ۳۸۳ متر بوستان در این محلات تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در مرکز شهر تنها پارک ملت و پارک شهر ایجاد شده و این گویای توجه شهرداری و شورای اسلامی کلانشهر اراک به مناطق حاشیه‌ای شهر و شهروندان این مناطق است.

شهردار کلانشهر اراک بیان داشت: احداث شهرداری منطقه ۳ در منطقه رودکی در مساحتی به متراژ ۴ هزار متر در ۳ طبقه و یک زیرزمین در راستای ارائه خدمات بهینه به شهروندان تأثیرگذار خواهد بود و در صورت تملک زمین مجاور منطقه شهید باغی‌زاده فضای سبز برای شهروندان احداث خواهد شد.

ساخت سالن و سوله ورزشی در کوی امام علی(ع) و کوی ولیعصر(عج) نیز جزو برنامه‌های دیگر شهرداری در زمینه ارائه خدمات به مردم مناطق حاشیه شهر است.