• تاریخ: تیر ۴, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 4011

با حضور آیت الله دری نجف‌آبادی و آیت الله اراکی ویژه برنامه شب‌های قدر در مصلی بیت المقدس اراک برگزار می‌شود

مدیراجرایی مصلی بیت المقدس و ستاد نمازجمعه اراک از برگزاری ویژه برنامه شب‌های قدر در مصلی بیت المقدس اراک باحضور آیت الله دری نجف‌آبادی و آیت الله اراکی خبر داد. ...

وحید سلیم‌آبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، بااشاره به اهمیت لیالی معنوی قدر اظهار داشت: لیالی قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است به‌طوریکه خدای متعال در قرآن کریم از آن به بزرگی یاد کرده و نیز سوره‌ای به نام قدر نازل شده است.

وی افزود: در تمام سال، شبی به برتری و فضیلت شب قدر نیست چراکه این شب، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه و روح نیز نام گرفته و عبادت در این شب ارزشمندتر و برتر از عبادت هزار ماه است.

مدیراجرایی مصلی بیت المقدس و ستاد نمازجمعه اراک تصریح کرد: در شب مقدس و پربرکت قدر، مقدرات یک ساله انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و سایر امور انسان مشخص می‌شود و ملائکه برزمین فرود آمده، نزد امام عصر(عج) رفته و آنچه را برای بندگان مقدر شده بر وجود مقدس امام عصر(عج) عرضه می‌دارند.

وی خاطرنشان کرد: در آثار علما و بزرگان دینی و فقه اسلامی، شب‌زنده‌داری، تلاوت قرآن و مناجات و عبادت در این شب، بسیار مورد توصیه و تأکید قرار گرفته است.

سلیم آبادی ادامه داد: لیالی معنوی و پربرکت قدر بزرگ‏ترین سند امامت و تداوم آن در طول زمان است به طوریکه در روایات بسیاری، وجود شب قدر را در هر زمان سبب لزوم امامت و بقای آن دانسته ‏اند، بنابراین سوره قدر به منزله شناسنامه اهل‌بیت(ع) شمرده شده است.

مدیراجرایی مصلی بیت‌المقدس و ستاد نمازجمعه اراک بااشاره به برنامه های ویژه مصلی این شهرستان در شب های بابرکت قدر گفت: از مدتها قبل برای برگزاری مراسمی بزرگ و باشکوه در مصلی بیت المقدس اراک برنامه ریزی شد و امسال نیز طبق سنوات گذشته مراسم معنوی شب قدر در مصلی اراک از ساعت ۲۲ آغاز و تا ۱٫۵۰بامداد برگزار می‌شود.

وی افزود: در این مراسم “آیت الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی” نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری، و نیز “آیت الله محسن اراکی” دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری حضور داشته و به سخنرانی می پردازند.

سلیم آبادی اضافه کرد: مدیحه سرایی و عزاداری، سخنرانی و قرائت ادعیه از جمله برنامه های در نظرذ گرفته شده در ویژه برنامه شبهای قدر در مصلی اراک است.