• تاریخ: تیر ۴, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 4013

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۵/۰۴/۰۴

امام جمعه اراک با بیان اینکه آل‌خلیفه با همدستی آل‌سعود عامل جنایات علیه زنان و کودکان مسلمان است گفت: عربستان ام‌الفساد جریان‌های ضددینی و ضداسلام ناب محمدی است. ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی- سیاسی جمعه اراک که در مصلی بیت‌المقدس این شهرستان برگزار شد با یادآوری فرارسیدن هفته قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضائیه یکی از پایه‌های برپایی عدالت در ایران اسلامی است که وظایف سنگینی را برعهده دارد.

وی افزود: قوه قضائیه امروز باید در انجام وظایف خود آرمان‌هایی قانون اساسی را در اولویت قرار دهد و در راستای مبارزه با فساد مالی پیشگیری از جرم و نظارت بر اجرای قانون قاطعانه عمل کند.

امام جمعه اراک با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی گفت: شهید بهشتی نقش موثری را در پیروزی انقلاب در جبهه‌های مختلف داشت و حتی با شهادت ایشان نیز سبب توسعه انسجام داخلی در ایران اسلامی شد شهید بهشتی زمینه تشکیل قوه‌ قضائیه را فراهم کرد و هدف او به وجود آمدن قوه قضائیه‌ای عدالت‌خواه، پاک صفت، امین و خدمتگزار در ایران اسلامی بود.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: شهید بهشتی معمار قانون اساسی بود و در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب تلاش فراوان کرد در واقع شهادت شهید بهشتی و یارانش جریان انقلاب را خالص و راه آرمان‌های امام راحل(ره) و شهیدان انقلاب را هموار کرد.

فیش حقوق‌های نجومی نشانگر نبود نظارت کافی است

امام جمعه اراک با گلایه از دریافت حقوق‌های نجومی مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: امروز شاهد فیش‌های حقوقی مدیران با ارقام نجومی هستیم و این امر نشان از عدم نظارت کافی بر عملکرد آنها دارد.

وی خاطرنشان کرد: بانک‌ها امین مردم هستند و حافظ بیت‌المال اما امروز پرداخت‌های نجومی اضافه کار و پاداش‌های کذایی و نجومی به مدیران در بانک‌ها هستیم در حالی که فقیران زیادی در جامعه زندگی می‌کنند و این امر نتیجه نبود عدالت اجتماعی در جامعه است و دولت باید توجه خود را بر این موارد بیشتر کند.

دری نجف‌آبادی بیان داشت: قانون و مقررات باید پایه و اساس پرداخت‌ها باشد و این وظیفه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است که برای پاداش‌ها و پرداخت‌ها سقف و اندازه تعیین کند و با تصویب قوانین در این رابطه از ایجاد فساد مالی در دستگاه‌ها جلوگیری کند.

وی عنوان کرد: باید به این نکته توجه داشت که دریافت‌ها، پرداخت‌ها و پاداش‌ها از بیت‌المال باید در سطح قوانین باشد و از حد قانون فراتر نرود چرا که سرمایه امروز کشور مدیون خون شهدا و رهبری امام خمینی(ره) است که پاگذاشتن روی آنها ظلم به امام راحل(ره) و خون شهدا است.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: پرداخت‌های نجومی و حقوق‌های آن‌چنانی برخی از شرکت‌ها و بانک‌ها در کشور، بی‌عدالتی و اختلاف طبقاتی را در جامعه سبب می‌شود و باید با آن به طور جدی برخورد شود.

وی افزود: دولت و دستگاه‌های متولی و قوه قضائیه باید نظارت جدی در این زمینه داشته باشند تا از پرداخت مبالغ غیرمشروع و نجومی به نام پاداش جلوگیری شود و مجلس نیز باید خلاهای قانونی در این زمینه را بررسی و رفع کند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: این پرداخت‌های چند ده و صد میلیونی در سایه عدم نظارت دستگاه‌های مسئول صورت گرفته بنابراین باید نظارت جدی بر این مساله که مرتبط با امر مهم بیت‌المال است صورت پذیرد و راه برای سواستفاده کنندگان بسته شود.

دری نجف آبادی اضافه کرد: این گونه مسائل به هیچ عنوان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدا سازگار نیست و باید با سواستفاده‌ها برخورد جدی صورت پذیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: این مبالغ سرسام آور در دست عده‌ای خاص و در جهت منافع شخصی‌شان قرار می‌گیرد در حالی که بیت‌المال است و با اختصاص این مبالغ در مسیر توسعه کشور، بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد و از فساد جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به رکود اقتصادی در کشور گفت: با توجه به گسترش رکود اقتصادی در کشور باید تمام دستگاه‌ها و ارکان نظام تحقق اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دهند که کار، تلاش، تولید و فعال‌سازی واحدهای صنعتی راهکارهای تحقق این مهم و به دنبال آن توسعه و آبادانی کشور است.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: همه مردم و مسئولان در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل وظیفه دارند و باید خالصانه در این راه قدم بردارند.

خون علمای شهید جهان اسلام خیانت آل‌سعود و هم‌دستانش را رسوا کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با محکوم کردن سلب تابعیت آیت‌الله عیسی‌قاسم توسط دولت بحرین گفت: بحرین کشوری شیعی است که هزاران هزار شیعه در آن زندگی می‌کنند و آیت‌الله عیسی‌قاسم یکی از شیعیان مخلص این کشور است و دولت بحرین باید بداند که نتیجه سلب تابعیت این روحانی بزرگ به خود آنها بازمی‌گردد.

تصریح کرد: آل‌خلیفه با همدستی آل‌سعود به مدت پنج سال است که جوانان، زنان و بچه‌های شیعه را به خاک خون می‌کشیده و امسال نیز دستور سلب تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم که یکی از رهبران شیعه این کشور است را صادر کرد شهادت شیخ نمر باقر النمر و فرزندان شیخ زکزاکی سبب عزت بیشتر آنان در بین مسلمانان شده و دشمن جنایت کار را رسوا کرده است.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: عربستان ام‌الفساد جریان‌های ضددینی و ضداسلام ناب محمدی به وجود آمده در بحرین است و باید بدانند دین اسلام با این حوادث ضعیف نمی‌شود، بلکه با شهادت عالمان بزرگ و مسلمانان، اسلام بیشتر گسترش پیدا می‌کند.

مسلمانان جهان در روز قدس حضوری حداکثری و یکپارچه داشته باشند

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان گفت: مردم ایران اسلامی با حضور حداکثری و یکپارچه خود در حمایت از مردم فلسطین در روز قدس به پا خواسته و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان حماسه دیگری را آفریده و عظمت اسلام را در برابر جهانیان به نمایش می‌گذارند.

وی بیان داشت: با توجه به فرارسیدن ایام لیالی قدر و شهادت امام علی(ع) سفره رحمت خداوند در این شب‌ها باز و دعا کردن بسیار مهم است و باید قدر این روز‌ها و شب‌های قدر را بیش از گذشته بدانیم.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: حضرت علی(ع) در طول زندگی خود همواره کار و جهاد را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده بودند و در طول ۲۵ سالی که خانه‌نشین بود نیز شاگردان بسیاری را تربیت و برای عمران، آبادانی و کمک به ایتام و نیازمندان تلاش می‌کردند و ما نیز باید با الگو گرفتن از ایشان عمل کنیم.