• تاریخ: تیر ۷, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 4045

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی: ۱۷۰ خانه قرآن در استان مرکزی فعال است/ارائه آموزش‌های روخوانی، تندخوانی، تجوید

مدیرکل تبیلغات اسلامی استان مرکزی گفت: تعداد ۱۷۰ خانه قرآن و ۴۰ موسسه قرآنی در سطح استان مرکزی فعال و مشغول به فعالیت‌های قرآنی هستند. ...

حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به راه‌اندازی مجامع قرآنی و اهمیت دادن به فعالیت‌های این حوزه اظهار داشت: استان مرکزی خوشبختانه در بحث مربوط به موضوعات قرآنی روند روبه رشدی نسبت به برخی از استان‌ها داشته و توانسته هماهنگی مطلوبی را میان موسسات قرآنی دارای مجوز از سوی سازمان و دارای مجوز و نیز از سوی دیگر تشکیلات به وجود بیاورد و نیروهای قرآنی را در کنار هم قرار دهد.

وی افزود: این نکته بارز است که اگر مجامع قرآنی در کنار یکدیگر قرار بگیرند می‌توانند با ظرفیت‌هایی که دارند بحث‌های حمایتی و اقدامات بزرگی را انجام دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: برگزاری مراسم جزء‌خوانی قرآن کریم در مصلی بیت‌المقدس در ایام ماه مبارک رمضان نمونه‌ای از این هماهنگی است که توانسته هم‌افزایی مطلوبی را ایجاد کند.

قربانپور با اشاره به بهره‌مندی از ظرفیت‌های مجازی گفت: یکی دیگر از اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی پرداختن به فضای مجازی و بهره‌مندی از ظرفیت این حوزه در موضوعات قرآنی است.

وی ادامه داد: این سازمان سعی دارد با بهره‌گیری از روند متعدد از ابزارهای مدرن و تلفیق با امور سنتی بتواند مباحث مختلفی را در زمینه قرآنی داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: البته به سبب اهمیت موضوع قرآن و قرآن‌آموزی سازمان تبلیغات اسلامی به صورت مستقل و جداگانه دارای سازمان دارالقرآن است.

قربان‌پور با اشاره به اهداف این سازمان گفت: ترویج و رشد تخصیصی مباحث و موضوعا قرآنی از جمله اهداف اصلی این سازمان است که سعی دارد با ارائه مباحث آموزشی مستحکم به این مهم دست یابد.

وی افزود: ارائه آموزش‌هایی نظیر روخوانی، تندخوانی، تجوید و غیره در لایه‌های مختلف جامعه و گروه‌های سنی مختلف نشان از رویکرد فنی و تخصصی این سازمان دارد.