• تاریخ: تیر ۷, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 4051

مدیرکل ثبت اسناد استان مرکزی خبر داد: کاهش ۵درصدی ازدواج در استان مرکزی طی سال۹۴/ثبت ۳۵۰۰طلاق

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی از کاهش پنج درصدی آمار ازدواج در این استان، طی سال۹۴ نسبت به سال ۹۳ خبر داد و گفت: سه هزار و ۴۸۲ طلاق طی سال۹۴ در استان مرکزی ثبت شده است. ...

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دادگستری استان مرکزی، سیدرضا صدری آمار ازدواج را در استان مرکزی طی سال۹۳، ۱۲هزار و ۶۸۵ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: این رقم با کاهش پنج درصدی در سال گذشته به ۱۲هزار و ۵۵ مورد رسیده است.

وی به آمار طلاق در دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: آمار طلاق های ثبت شده در استان مرکزی در سال ۹۳، سه هزار و ۴۹۶ و در سال ۹۴، سه هزار و ۴۸۲ مورد بوده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی با اشاره به سابقه یکصد ساله سازمان ثبت اسناد و املاک، گفت: از ابتدای تیر ماه سال جاری تمامی امور ثبتی در استان مرکزی به صورت الکترونیکی انجام می شود.

صدری افزود: در سه ماهه نخست سال جاری هشت هزار و پانصد استعلام در سازمان اسناد و املاک انجام شده که قریب به ۹۴ درصد آنان در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی تعداد پرونده های ورودی این اداره کل در سال ۹۳ را یک هزار و ۳۴۸ مورد و میزان پرونده های وارده در سال گذشته را یک هزار و ۴۸۵ مورد عنوان و میزان پرونده های مختومه سال گذشته را یک هزار و ۱۱۲ مورد اعلام کرد.

صدری تعداد پرونده های ثبتی در استان را رقمی بالغ بر ۵۰۰ هزار پرونده اعلام و با بیان اینکه از تعداد عنوان شده ۱۲۰ هزار پرونده مربوط به شهرستان اراک است، گفت: طی استعلام از دفاتر رسمی ثبت اسناد، این آمار در سال ۹۳، بالغ بر ۴۶هزار و ۵۷۲ مورد بود و در سال۹۴ به ۴۰هزار و ۳۴۰ مورد رسید که شواهد امر حاکی از کاهش ۱۴درصدی دارد.

وی در ادامه به تشریح آمار مطالبات و وصولی بانک ها در دو سال ۹۳ و ۹۴ پرداخت و اظهار داشت: آمار در سال ۹۳ رقمی بالغ بر ۴۲ میلیارد و یکصد میلیون تومان و در سال گذشته بیش از ۲۸ میلیارد تومان است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی تعداد اسناد مربوط به اداره اوقاف در دو سال گذشته را به ترتیب ۱۸۷ و ۲۴۰ سند عنوان کرد و گفت: اسناد مالکیت دولت در استان در سال ۹۳، ۴۹۱ مورد و در سال گذشته ۷۲۳ مورد بوده است.