• تاریخ: تیر ۷, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 4033

مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی: برنامه‌سازی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جزو اولویت‌های شبکه آفتاب است

مدیرکل صدا و سیمای شبکه آفتاب استان مرکزی گفت: برنامه‌سازی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جزو اولویت‌های شبکه آفتاب است. ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حمید قربانی‌جم در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان که در استانداری مرکزی برگزار شد با اشار به نقش رسانه ملی در کاهش آسیب‌ها اظهار داشت: کارهای ویژه هر دستگاهی برای صدا و سیمای استان ارسال شود تا بتوانیم آنها را در برایند استانی جلوه دهیم تا راهی برای فرهنگ‌سازی بیشتر فراهم شود که نمونه‌ای از آن تمرکز برنامه‌های عصر صدا و سیما روی مسئله آزاد کردن زندانیان غیرعمد است که نتیجه خوبی داشت و تاکنون ۲۰ زندانی از طریق همین برنامه آزاد شده‌اند.

وی افزود: لازم است که هر هفته دستگاه‌ها کارویژه‌های خود را برای یکدیگر ارسال کنند و فرایندی تعریف شود که حداقل در حوزه اجتماعی از احوال یکدیگر با خبر باشیم و با اطلاع از برنامه‌های اجرایی دیگر دستگاه‌ها و تبادل نظر در راستای حل مشکلات پیشرو باشیم.

مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی تصریح کرد: دستگاه‌های استان عادت دارند که در امور محوله منتظر برنامه‌ای از سوی تهران باشند که این نباید وجود داشته باشد و نباید ما منتطر نسخه‌پیچی از سوی دیگران باشیم به‌ویژه در حوزه آسیب‌ها که نیاز به اقدام فوری وجود دارد و باید از هر فرصتی برای مقابله با آنها استفاده کنیم و از هیچ کوششی فروگذار نکرده و منتظر اقدام از سوی دیگران نباشیم و هر دستگاهی خودجوشانه به‌دنبال حل مشکل باشند

قربانی جم بیان داشت: متاسفانه برخی از مدیران دستگاه‌های استان معمولا منتظر می‌مانند تا از آنها درخواست کار شود که این بدترین شکل مدیریت است که نیاز به بازنگری دارد چراکه مدیری که خود دغدغه نداشته باشد شرایط لازم برای مدیر بودن را ندارد.

وی ادامه داد: در دهه‌های اخیر با توجه به هجوم شبکه‌های مجازی و دیگر موارد ناشی از پیشرفت تکنولوژی طبیعی است که حجم آسیب‌ها نیز افزایش یابد که این اتفاق بسیار وحشتناکی است.

مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی عنوان کرد: نخستین کاری که باید در این راستا انجام داد این است که مردم را احساس کنیم زیرا بی‌خبر بودن از حال هم یکی از عوامل زمینه‌ساز آسیب‌ها است البته این موضوع نیز باید مطرح شود که استان مرکزی از جمله استان‌هایی است که به‌لحاظ کلیت نگاه، دستگاه‌های آن صمیمانه و دلسوزانه کار می‌کنند.