• تاریخ: تیر ۷, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 4031

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری: ظرفیت خیران در بخش بهداشت و درمان استان مرکزی به‌کار گرفته شود

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری برضرورت به‌کارگیری ظرفیت خیران در بخش بهداشت و درمان استان مرکزی تاکید کرد. ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله محسن اراکی شامگاه شنبه ضمن بازدید از ساختمان در حال ساخت بیمارستان ولی‌عصر(عج) اراک با اشاره به اهمیت کار کادر پزشکی در بیمارستان اظهار داشت: مسئله درمان در دین مبین اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است به‌ طوری که می‌توان گفت یکی از بدترین گرفتاری‌های موجود در زندگی انسان درگیر بودن با درمان و بیماری است.

وی افزود: برترین اولویت در جامعه دو مسئله امنیت و درمان هستند و در شریعت ما هیچ الویتی از این دو مبحث جایگاه مهم‌تری ندارد چرا که اینها نخستین الویت‌هایی است که باید در جامعه تامین شود.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: جامعه سالم و دارای امنیت قطعا رو به پیشرفت و موفقیت سیر می‌کند و اگر ما در جامعه این دو اصل را رواج دهیم، در راستای تأمین اقتصاد، آموزش، پیشرفت علمی و دیگر موارد گامی موثر برداشته‌ایم.

اراکی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های استان مرکزی سلامت کادر درمانی از گذشته تا به حال بوده است همچنین از نعمت وجود پزشکانی متعهد و مقید حتی با مذهب‌های غیر اسلام برخوردار هستیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به حدیثی از حضرت محمد(ص) گفت: شما نمی‌توانید تمام نیازهای مردم را تامین کنید، هر چقدر هم که بودجه در اختیار داشته باشیم بازهم نیازها برتر از سطح این مبالغ هستند و چنین مسئله‌ای که بتوان با افزایش بودجه تمام حفره‌های موجود را پرسازیم امری بسیار نادر است.

وی خاطرنشان کرد: نیازهای جامعه با استفاده از امکانات مادی و مالی قابل تأمین نیستند و هر چقدر امکانات مادی افزایش یابد، به همان نسبت نیازها نیز افزایش دارند.

اراکی ادامه داد: مسئله اخلاق و برخورد خوب در عرصه پزشکی امری بسیار مهم است و تامین اخلاقی بیمار از واجبات این عرصه است.

وی خاطرنشان کرد: موارد بسیاری در کادر درمانی مشاهده شده که برخورد مناسبی با بیمار نداشته‌اند و این برخورد را سبب کمبود نیرو، فشار بالای کادر درمانی و زحمات مداوم پرستاران و تمام مادر درمانی میدانیم در غیر این صورت برخورد جدی صورت می‌گیرد و پی‌گیر رفع این مسئله در مراکز درمانی هستیم.

اراکی عنوان داشت: طبیعت مردم استان مرکزی از نظر اخلاقی جایگاه خوبی دارد و با اشاره به اسطوره‌های ادب و ادب‌پروری می‌توان ادب را جزو فرهنگ بومی استان تلقی کرد.

تقویت اقدام خیرین در حوزه سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش کادر درمانی گفت: همتی که دوستان ما در عرصه درمانی دارند قابل ستایش است و همین موضوع باعث پیشرفت روزافزون مجموعه درمانی استان مرکزی می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: تقویت اقدام خیرین در حوزه سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر بتوانیم این مشارکت را تقویت کنیم، ارائه خدمات برتر بهتر و شایسته‌ای را شاهد خواهیم بود.

وی عنوان داشت: شیوه خدمات‌رسانی ما در این عرصه نباید مانند کشورهایی باشد که به آفریدگار یکتا اعتقادی ندارند زیرا استعدادها و عقاید کشور ما در راستای اسلام و بسیار پربار است که اگر به نحو احسن مدیریت شود قطعا به درجات بالایی خواهیم رسید.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری افزود: با توجه به اینکه استان مرکزی استانی خیرپرور است باید در امر مشارکت خیران تلاش کنیم همچنین در ایام گذشته دانش‌آموختگان بسیاری از محل موقوفه‌ها تامین شده‌اند زیرا در گذشته بودجه مخصوصی برای آموزش و پروش و تعلیم و تعلم در نظر گرفته نمی‌شد و این بودجه‌ها از طریق موقوفه‌ها و خیران تقبل می‎‌شد.

اراکی ادامه داد: اینکه جامعه احساس کند که مسئولیت ارائه خدمات به عهده دولت است و دیگر افراد وظیفه‌ای ندارند تصوری غلط بوده و اصولا امر مدیریت جامعه مشترک است و برای رسیدن به یک جامعه مطلوب باید بین دولت و مردم همکاری وجود داشته باشد

انتصاب مدیری لایق و شایسته امری ضروری برای پیشرفت است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برضرورت انتصاب مدیران لایق و شایسته تاکید کرد و گفت: انتصاب مدیری لایق و شایسته امری ضروری برای پیشرفت است و یکی از مهم ترین و برجسته ترین موارد امر به معروف و نهی از منکر تقدیر شایسته به عمل آوردن از خدمتگزاران و آن‌کس که از بهره علمی خود در راستای پیشرفت استفاده می‌کند بوده و تشویق چنین اشخاصی بزرگترین مصداق امر به معروف است، در مقابل افرادی که کوتاهیی می‌کنند سبب بد جلوه کردن در جامعه شده و این افراد نیازمند سرزنش هستند.

وی عنوان داشت: کسانی که بهترین اقدامات را برای جامعه انجام می‌دهند ستایش کنیم که این عمل سفارش پیامبر بزرگوار اسلام بوده است همچنین فلسفه وجود آفرینش بر این اساس است که بهترین خلق خدا شناخته شود.

اراکی ادامه داد: اینکه ما خودرا به حضرت علی(ع) نسبت می‌دهیم، این انتساب مسئولیت‌هایی به دنبال دارد همان‌گونه که در قرآن کریم به این موضوع در قالب بازپرسی از حضرت عیسی(ع) اشاره شده است.

وی افزود: باید نفس خویش را به خودنگهداری عادت دهیم و از معصیت بپرهیزیم و باید روایات را سرلوحه خود قرار دهیم که اشاره بر این امر دارند که شیعیان اهل زحمت بوده و از تنبلی گریزانند، همچنین در دین ما علم آموزی تعطیلی‌پذیر و ناتمام شدنی نیست و امید براین است که بتوانیم جامعه ای زیبنده عظمت کشورمان بسازیم.