• تاریخ: اردیبهشت ۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9845

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۰۲/۰۸

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک، با اشاره به شهادت جمعی از مرزبانان که در روزهای گذشته به دست تروریست‌ها در مرز میرجاوه به شهادت رسیدند، اظهار داشت: با پیگیری مسئولان دولت پاکستا ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک، با اشاره به شهادت جمعی از مرزبانان که در روزهای گذشته به دست تروریست‌ها در مرز میرجاوه به شهادت رسیدند، اظهار داشت: با پیگیری مسئولان دولت پاکستان باید پاسخگو باشد زیرا این نشانه حُسن همجواری نیست که از داخل یک کشور به مرزبانان کشور همسایه شلیک شود و آنان را به شهادت برسانند.

وی افزود: این نخستین بار نیست که شاهد حوادثی از این دست در مرزهای کشورمان با پاکستان هستیم، بنابراین ارتش و دولت پاکستان باید با قاطعیت با عوامل این جنایت برخورد کند زیرا وقوع این حوادث برای ملت ما قابل تحمل نیست.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: مسئولان ما باید پیگیری کنند، دولت پاکستان نیز مسئولیت‌پذیر باشد و اقدامات جدی انجام دهد و مانع از تکرار این قبیل جنایات شوند و وظیفه اسلامی، انسانی و وجدانی ما است که با همدردی با ملت‌های مظلوم در مقابل دشمنان اسلام و قرآن بایستیم.

امام جمعه اراک با اشاره به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در دمشق گفت: بمباران فردوگاه دمشق از سوی رژیم غاصب اسرائیل جنایت بزرگی است و این نشان می‌دهد که دشمنان ما هر لحظه در کمین هستند.

وی افزود: شرایط منطقه بسیار حساس است ولی با این وجود به برکت خون شهدا و در سایه حضور مردم در صحنه، و رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری ایران جزیره امن است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: انتخابات با حضور ملت ایران یعنی خلق حماسه‌ای دیگر و وفاداری به آرمان‌های امام و رهبری و شهدا یعنی ملت ما ملتی بیدار و هوشیار است که همواره در سنگرها حاضر بوده و به استکبار جهانی و منافقین کوردل «نه» می‌گوید.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: ملت ما در برهه‌های مختلف و صحنه‌های مختلف تاریخ کشور پایبند به آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی بوده و خواهد بود.

وی با دعوت از مردم برای حضور پای صندوق‌های رأی ادامه داد: حضور پرشور و انتخاب اصلح از جمله وظایف ملت در انتخابات است و امیدوارم هر کس رئیس جمهور شد نسبت به تعهدات خود وفادار بماند و هر آنچه را به ملت تعهد می‌دهد با کمال اخلاص عمل کند و مبنایی عملش را بر شایسته‌سالاری، و نه باند بازی بگذارد.

امام جمعه اراک افزود: این کشور برای همه است و همه باید در حیات و پیشرفت کشور نقش ایفا کنند، همه دست به دست هم کشور را هرچه بیشتر و باعظمت‌تر آباد کنیم و در شوراها هم به همین منوال است و امیدوارم به سابقه، تجربه و ایمان و تعهد کاندیداها دقت کنیم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: وظیفه ملت این است که در پای صندوق‌ها حاضر و دِین خود را به انقلاب و اسلام ادا کنند و منتخبین مردم هم وظیفه دارند به تعهدات خود پایبند باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به بحث تبلیغات کاندیداها گفت: تبلیغات باید تبلیغات شایسته‌سالار و و سالم باشد و از دادن وعده‌های خلاف پرهیز شود، همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند نگاه کاندیداها به داخل باشد نه به دست بیگانگان؛ یعنی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های داخلی برای رشد و پیشرفت کشور هنرمندانه بهره گرفته و دین خود را به انقلاب و اسلام ادا کنیم.

وی افزود: همه آحاد جامعه در برابر خون شهدا مسئول هستیم، در برابر خدا، ملت، تاریخ، امام زمان(عج)، محرومین و نیازمندان و … مسئول هستیم و تعارف هم نداریم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به شهادت استاد شهید مطهری و هفته معلم و آغاز هفته کار و کارگر گفت: معلمان و کارگران در پیشرفت کشور نقش مهمی دارند، این درحالی است که معلمان و کارگران هر کدام بازوان توانمندی برای نظام اسلامی هستند و باید دست به دست هم دهیم و همه اقشار جامعه برای عظمت جمهوری اسلامی ایران مجاهدت کنیم.

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه اسلامی که گروه‌های تکفیری و دشمنان اسلام به دنبال معرفی آن به دنیا هستند اسلام واقعی نیست، گفت: در اسلام علوی سیاست عین دیانت و دیانت عین سیاست و هر دو عین اخلاق است که ذره‌ای از مرز تقوی و اصول انحراف ندارد.