• تاریخ: اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 9864

سرلشکر جعفری در جشنواره دانش و پژوهش امام علی (ع): پاسداری غیرمحافظه کارانه راه حراست از انقلاب است/ برخی هر اقدامی را اقتصاد مقاومتی معرفی می‌کنند

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز طی سخنانی در جشنواره دانش و پژوهش امام علی (ع) با بیان اینکه تفکر و اندیشه ورزی به شدت مورد نیاز سپاه و ان ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز طی سخنانی در جشنواره دانش و پژوهش امام علی (ع) با بیان اینکه تفکر و اندیشه ورزی به شدت مورد نیاز سپاه و انقلاب در این مقطع حساس است، اظهار داشت: چند سالی است که بدنبال موضوع تحول خواهی مورد نظر حضرت آقا، معاونت دانش و پژوهش در سپاه ایجاد شده و پیشرفت‌های خوبی هم داشته است و ما نیز باید دانشی که امروز مورد نیاز سپاه و انقلاب است را باید بخوبی بشناسیم.

جعفری با مروری بر انواع روش‌ها و سبک‌های نظامی در میدان نبرد، تصریح کرد: مبانی کلاسیک نظامی که قبل از انقلاب داشتیم فقط ۳  ماه اول جنگ دوام آورد و بنی صدر که طرفدار ان بود دستهایش را بالا برد و خدمت امام رفت و گفت باید تسلیم شویم و دیگر کسی هم سراغ آن روش ها نرفت و ادامه جنگ با تغییر اساسی در مبانی دانش نظامی صورت گرفت و بعد از جنگ نیز با ایجاد دانش جدید و با استفاده از تجربه دفاع مقدس راه را ادامه دادیم.

وی ادامه داد: ملاک برخی افراد برای علمی بودن نظریات و حرفها، تطابق آن با متون کتب غربی و ماتریالیستی است.

فرمانده سپاه، عدم تطابق علوم انسانی اسلامی با مدیریت در عرصه های مختلف جامعه را یکی از مشکلات اساسی کشور دانست و گفت: بعد از انقلاب در مسیری که باید حرکت می‌کردیم حرکت نکردیم و مسیر انحرافی را رفتیم چون بعد از انقلاب فرهنگی تحول در علوم انسانی انجام نشد و دانشگاه ها با همان علوم قبلی باز شد و به کار خود ادامه داد.

سرلشکر جعفری سپاه را یک نهاد انقلابی و به‌روز ولی در معرض خطر بروکراسی عنوان کرد و اظهار داشت: مردمی بودن و انقلابی بودن دو ویژگی خاص سپاه است.

وی افزود: ممکن است همه ادعای مردمی یا انقلابی بودن داشته باشند اما اینها در سپاه یک ویژگی خاص است.

سرلشکر جعفری، درک و عمل انقلابی را مبنای تشکیل سپاه معرفی کرد و گفت: پاسداری محافظه کارانه ار انقلاب نتیجه اش می‌شود در جا زدن. یعنی چیزی که در حوزه های دیگر نیز شاهدیم اما پاسداری غیر محافظه کارانه یعنی بیش برندگی انقلاب.

فرمانده سپاه اظهار داشت: بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی از قبل هم وجود داشته و انجام می‌شده اما برخی هر کاری که امروز انجام می‌دهند، یک اسم اقتصاد مقاومتی هم روی آن می‌گذارند چون شعار روز است و همه خوششان می آید اما اینها را که نمی‌شود اقتصاد مقاومتی دانست.

وی یکی از رموز موفقیت سپاه را استفاده نکردن از روش‌های اجاره‌ای و متعلق به دیگران دانست و گفت: در دفاع مقدس و نبرد امروز در خارج از کشور هم شاهد این موضوع بودیم.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: در خصوص نقش سپاه در اقتصاد هم منظور این نیست که سپاه کار اقتصادی کند، بلکه باید الگوی عمل برای حل مشکلات اقتصادی ارایه دهد.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: مشکلی در دفاع از انقلاب و جبهه مقاومت و حفاظت و حراست از انقلاب و سیاست خارجی نداریم البته سیاست خارجی که مبنای آن در سخنان رهبری مطرح می‌شود و مردم در شعارهایشان تایید می‌کنند.