• تاریخ: خرداد ۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 10404

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: رمضان فرصتی برای خودسازی و اصلاح نفس است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی شامگاه یکشنبه در کلاس تفسیر قرآن کریم که در مصلی بیت المقدس اراک برگزار شد با اشاره به ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در ماه رمضان تمرین خودسازی و اصلاح نفس ب ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی شامگاه یکشنبه در کلاس تفسیر قرآن کریم که در مصلی بیت المقدس اراک برگزار شد با اشاره به ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در ماه رمضان تمرین خودسازی و اصلاح نفس بزرگترین سرمایه بوده و بندگان لایق و شایسته و همچنین مومنان با اخلاص به استفاده از این فرصت می‌پردازند تا با بندگی در این ماه و در سایه عبودیت و به تقویت خصیصه‌های معنوی و انسانی خود بپردازند.

وی افزود: همچنین ماه رمضان فرصتی برای تزکیه و پاک‌سازی نفس بوده و می‌توان در این ماه به کسب تقوای الهی و دوری از هوا و هوس‌های دنیوی پرداخت، بنابراین باید از این فرصت به بهترین ‏شکل استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: یکی از کارهای مهمی که در این ماه باید توسط مسلمانان انجام شود ارزیابی اعمال و کارنامه گذشته است و باید با این ارزیابی تلاش کنند تا صفات زشت و ناپسند نظیر خودخواهی، غرور و تکبر را از خود دور کنند و روحیه کمک به هم‌نوع و خدمت به دیگران و همچنین دوستی با بندگان خدا را در خود تقویت کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای زنگارزدایی از روح و جسم از پلیدی‌ها و هر گونه گناه است و در واقع فرصتی است تا با خانه‌تکانی دل زمینه را برای تقویت و عمق‌بخشی معنویت و مظاهر انسانی را در وجود خود فراهم کنیم.

وی با اشاره به تفسیر کلمه “صبر” در آیه ۲۸ سوره مبارکه کهف گفت: “صبر” به معنای نگهداری و حبس کردن نفس در شرایط سختی‌ها و دشواری‌ها و بندگان مومن و آزادمردان هم باید از این آیه الگو گرفته و در برابر توطئه‌ها و نقشه‌های شوم استکبار و دشمنان اسلام صبر و استقامت پیشه کرده و آن را سرلوحه کار خود قرار دهند تا بتوانند در مقابل ظلم و ستم دشمنان پیروز شوند.