• تاریخ: شهریور ۱۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 11832

۱۴ شهردار استان مرکزی برای صدور حکم تصدی شهرداری معرفی شدند

حسن قربانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هنوز معرفی و مراحل قانونی ۱۹ شهردار دیگر این استان باقی مانده که به زودی انجام می شود. وی بیان کرد: حکم ۳۱ شهردار این استان توسط استاندار و شهرداران اراک و ساوه که دارای بی ...

حسن قربانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هنوز معرفی و مراحل قانونی ۱۹ شهردار دیگر این استان باقی مانده که به زودی انجام می شود.
وی بیان کرد: حکم ۳۱ شهردار این استان توسط استاندار و شهرداران اراک و ساوه که دارای بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت هستند پس از تایید استاندار مرکزی، از سوی وزیر کشور صادر می شود.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان مرکزی ادامه داد: ۳۳ شهر این استان دارای ۱۷۷ نفر عضو شورای اسلامی هستند که از این تعداد ۱۵ نفر زن و بقیه مرد هستند.
قربانی عنوان کرد: از مجموع ۱۷۷ نفر عضو شوراهای اسلامی استان مرکزی، ۹۳ نفر برای نخستین بار است که وارد پارلمان های شهری می شوند و بقیه از قبل سابقه حضور در شوراها را داشته اند.
وی گفت: پنج نفر از اعضای شورای اسلامی این استان دارای مدرک دکترا و حوزوی، ۵۴ نفر فوق لیسانس، ۷۹ نفر لیسانس، ۱۲ نفر فوق دیپلم، ۱۷ نفر دیپلم و ۱۰ نفر زیر دیپلم است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان مرکزی اضافه کرد: بحث انتخابات هیات رئیسه شوراهای اسلامی این استان در ۳۳ شهر برگزار شده که از این تعداد تنها یک رئیس شورا از شهر مهاجرن زن و بقیه مرد هستند.
قربانی بیان کرد: میانگین سنی زنان عضو پنجمین دوره شوراهای اسلامی این استان ۴۱ سال و برای مردان ۴۵ سال است.
وی گفت: شوراهای اسلامی تفرش و پرندک با میانگین سنی ۳۴ سال جوان ترین و شورای اسلامی توره با میانگین سنی ۵۷ سال پیرترین شورای استان مرکزی است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان مرکزی افزود: جوان ترین عضو شوراهای اسلامی این استان نیز با ۲۶ سال سن از اراک است.
استان مرکزی با یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴۷۵ نفر جمعیت دارای ۱۲ شهرستان و ۳۳ شهر است.