• تاریخ: شهریور ۱۵, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 11852

عزاداری ۲ هزار هیئت استان مرکزی در ماه محرم

حجت الاسلام قربانپور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی در مصاحبه با گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک گفت: ۲ هزار هیات در استان مرکزی در ماه محرم در عزاداری سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) به سوگواری م ...

حجت الاسلام قربانپور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی در مصاحبه با گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک گفت: ۲ هزار هیات در استان مرکزی در ماه محرم در عزاداری سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) به سوگواری می‌پردازند و در حال حاضر از این تعداد هزارو ۱۴۵ هیئت در سامانه طوبا ثبت شده است.

حجت الاسلام قربانپور افزود: در ماه محرم گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر که از افراد خود هیات‌ها انتخاب می‌شوند به منظور حفظ شئونات اسلامی در عزاداری‌ها در حاشیه هیات‌ها حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از آسیب‌های عزاداری باید بیشتر به معرفت افزایی و غنای محتوایی توجه شود و باید مبلغین و ذاکرین توجه ویژه‌ای برای سبک انتخابی خود در عزاداری‌ها داشته باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: مراسم مشکی پوشان جمعه آخر ماه ذی الحجه به منظور آمادگی هیات‌ها در سراسر استان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: انتخابات شورا‌های هیات مذهبی جدید برای هر شهرستان قبل از اربعین برگزارخواهد شد و با برگزاری این انتخابات هر شهرستان یک شورا خواهد داشت.