• تاریخ: شهریور ۱۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 11885

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: واحدهای تولیدی و صنعتی استان مرکزی کمتر از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند

آیت‌الله قربانعلی دری‌ نجف‌آبادی ظهر امروز در جمع کارکنان ‏اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به نقش تعاونی‌ها در تولید و اشتغال اظهار داشت: تعاونی‌ها می‌توانند در زمینه تولید و اشتغال و تحقق شعار سال ن ...

آیت‌الله قربانعلی دری‌ نجف‌آبادی ظهر امروز در جمع کارکنان ‏اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به نقش تعاونی‌ها در تولید و اشتغال اظهار داشت: تعاونی‌ها می‌توانند در زمینه تولید و اشتغال و تحقق شعار سال نقش به‌سزایی داشته باشند، وضعیت تولید استان در شرایط مطلوبی نیست و بیش از ۵۰ درصد واحدهای تولیدی تعطیل هستند، نظارت بر واحدهای تولیدی نیاز به تقویت دارد.

وی افزود: سلامت و پیشرفت اقتصادی وقتی در سطح مطلوبی باشد چالش‌ها را کاهش داده و با مشکلات کمتری در بخش‌های مختلف مواجه می‌شویم زیرا اقتصاد همانند رگی است که حیات جامعه وابسته به آن بوده و بدون اقتصاد جامعه رو به مرگ می‌رود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: از جمله مواردی که می‌تواند در تقویت این بعد حیاتی از جامعه موثر باشد می‌توان به پرورش نیروی کارمتخصص و ماهر، استفاده از صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام‌فروشی و بهره‌مندی از تمام منابع و ظرفیت‌ها اشاره کرد.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: حرکت مثبتی را به‌دنبال سفر وزرای مختلف به استان شاهد نبودیم و این سفرها جز جنبه تشریفاتی و صرف هزینه‌های سنگین و اتلاف وقت هیچ نتیجه مطلوبی به همراه نداشته و با وجود برگزاری جلسات متعدد مشکلات صنایع همچنان باقی است، بنابراین از دولت توقع داریم در واگذاری واحدهای ‏تولیدی بیشتر دقت کرده و مشکلات را با جدیت بیشتر دنبال کند.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز می‌بینیم که یکی از واحدهای تولیدی استان با تشکیل ۱۲ شرکت زیرمجموعه نسبت به اخذ تسهیلات و خرید سهم در استان‌های دیگر اقدام کرده در حالی که معوقات کارگران خود را نپرداخته است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: لازم است که ظرفیت‌های موجود در استان را به منظور ترویج فرهنگ تولید و اشتغال و همچنین نهادینه‌سازی فرهنگ کار به کار بگیریم تا شاهد موفقیت و پویایی استان در این زمینه باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: نکته مهم اینکه نباید فرزاموش کنیم که آمریکا همیشه دشمن ایران بوده و هست و همواره باید در مقابل این دشمنی‌ها ایستاد و لحظه‌ای غافل نشد و با سر دادن شعار “مرگ بر آمریکا” از فتنه این دشمنان تبری جست.