• تاریخ: شهریور ۲۵, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 11940

دردناک ترین تصاویر از حادثه کشتار مسلمانان میانمار

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شاید بتوان عکسی را که در آن یک مادر مسلمان میانماری در حالی که پسر ۴۰ روزه غرق شده اش را به آسمان بلند کرده و مشغول گریه و شیون برای فرزندش است، به ع ...

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شاید بتوان عکسی را که در آن یک مادر مسلمان میانماری در حالی که پسر ۴۰ روزه غرق شده اش را به آسمان بلند کرده و مشغول گریه و شیون برای فرزندش است، به عنوان دردناک ترین عکس از فاجعه این روزهای کشور میانمار به حساب آورد. این نوزاد در اثر واژگونی یک قایق که حامل دهها تن از مسلمانان روهینگیا در مرز آبی میانمار با بنگلادش در منطقه ” تکناف ” غرق شد.
از آغاز بحران در میانمار و قتل عام مسلمانان در این کشور گفته می شود تاکنون حدود ۱۰۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند. حدود ۸۸ نفر از قربانیان کسانی بوده اند که در رودخانه ” نف ” غرق شده اند. همچنین تاکنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر از مسلمانان میانماری به بنگلادش فرار کرده اند. این در حالی است که با وجود کشتار بیرحمانه مسلمانان روهینگیا در میانمار، آنگ سان سوچی” برنده جایزه صلح نوبل و و مدافع حقوق بشر اهل میانمار از محکوم کردن این کشتار امتناع ورزیده است. سکوت وی موجب واکنش بسیاری از رهبران جهان و همچنان نامزدها های پیشین جایزه صلح نوبل و برنده سال ۲۰۱۴ آن ” ملالا یوسف زی ” شده است. آنها از سوچی خواستند تا از کشتار مسلمانان میانمار جلوگیر کند.
پلیس و ارتش میانمار در پشت این کشتار فجیع مسلمانان هستند. بنا به گفته یکی از مردان روهینگیایی، روستای آنها شش روز متوالی مورد حمله پلیس و ارتش میانمار قرار گرفت. ” عبدل گوفار ” در این خصوص گفت: ” هنگامی که پلیس و ارتش میانمار روستای ما را مورد محاصره قرار دادند و با راکت شروع به بمباران کردند ما چاره ای جز فرار نداشتیم.”

گفتنی است؛ سه هفته کشتار هولناک مسلمانان در میانمار واکنش مقامات سازمان ملل را نیز در پی داشت. آنها از دولت میانمار خواستند تا فورا به این کشتارها که بنا به گفته آنها نوعی پاکسازی قومیتی محسوب می شود پایان دهند.