• تاریخ: شهریور ۲۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 11979

فرمانده انتظامی استان مرکزی: اهداف ‌پلیس ‌با محوریت مردم‌مداری و جامعه‌محوری برنامه‌ریزی شده است

سردار کیومرث عزیزی ظهر امروز در مراسم تجلیل از خانواده کارکنان نیروی انتظامی در شهرستان کمیجان با اشاره به اهمیت جایگاه خانواده اظهار داشت: تلاش برای استحکام خانواده و سلامت آن، زمینه سلامت و سعادت عمومی را فراهم می‌کند ...

سردار کیومرث عزیزی ظهر امروز در مراسم تجلیل از خانواده کارکنان نیروی انتظامی در شهرستان کمیجان با اشاره به اهمیت جایگاه خانواده اظهار داشت: تلاش برای استحکام خانواده و سلامت آن، زمینه سلامت و سعادت عمومی را فراهم می‌کند این درحالی است که عامل و منشاء اصلی آسیب‌های خانواده خدشه‌دار شدن روابط سالم اعضای خانواده با یکدیگر است.

وی افزود: به سبب جایگاه مهمی که آرامش و رضایتمندی از زندگی خانوادگی در تکامل معنوی انسان دارد، علاوه بر آموزه‌ها و سفارش‌های فراوان دین اسلام در این رابطه، همواره در کلام بزرگان دین از آسیب‌ها و عللی که بنیان خانواده و آرامش آن را بر هم می‌زند، صحبت شده است.

عزیزی تصریح کرد: عفت و پاکدامنی از برجسته‌ترین کمالات انسان و از برترین ارزش‌هایی است که در آموزه‌هایی دینی ما به ویژه کلام الهی بر آن موکدا تاکید شده که تقویت ارزش‌های دینی و اسلامی موثرترین عامل تحکیم بنیان خانواده به شمار می‌رود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: از مهم‌ترین برنامه‌های دشمنان در ایجاد گسست در جوامع، ترویج تفکر فاصله گرفتن از مذهب و ارزش‌های دینی و کم‌توجهی یا بی‌توجهی به آن است که باید با آگاهی و بصیرت‌افزایی نسبت به آن هوشیار بود و باید در برابر تهاجمات فرهنگی به مقوله شناخت صحیح از جنگ نرم و شناسایی ارکان آن به عنوان نقطه شروع و ضروری در هر برنامه‌ریزی توجه داشت.

عزیزی با اشاره به نقش همسران و خانواده کارکنان انتظامی در موفقیت ماموریت‌های سخت نیروی انتظامی، گفت: موفقیت یک زن یا مرد، در گرو همکاری‌، همیاری‌، حمایت و پشتیبانی همسرش ممکن می‌شود و توفیقات کارکنان نیروی انتظامی در خدمت‌رسانی شبانه‌روزی و بی‌منت به شهروندان در سایه حمایت‌های یک همسر حامی‌، وفادار و فداکار تحقق می‌یابد که از تلاش‌ها، فعالیت‌ها و تصمیم‌های او به نحو احسن و با تمام توان حمایت می‌کند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: همواره اهداف پیش‌بینی شده پلیس بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و با محوریت مردم‌مداری و جامعه‌محوری برنامه‌ریزی شده تا نیروی انتظامی به عنوان نماد حکومت و مظهر اقتدار ملی، بتواند در تامین امنیت عمومی، به بهترین شکل ماموریت‌های خود را اجرایی کند.

وی تصریح کرد: کار، فعالیت‌، تلاش مستمر، ریسک‌، تصمیم‌گیری‌، ایده‌پردازی بدون پشتیبانی خانواده و همسر، فقط و فقط با شکست مواجه می‌شود و در طول تاریخ، زنان و مردان بزرگ همسران فداکاری داشته‌اند که همراه با آنان سختی‌ها، مشکلات‌ و گرفتاری‌ها را تحمل کرده و طعم تلخ پیروزی را چشیده‌اند.

عزیزی تصریح کرد: پلیس به صورت شبانه‌روزی در سطح جامعه حضوری فعال دارد تا مردم در کمال صحت و آرامش بتواند به انجام امور خود بپردازند که با تلاش همسران و فرزندان شما در مجموعه پلیس استان، ما امروز شاهد بازخورد مثبت این موضوع در سطح جامعه هستیم.