• تاریخ: مهر ۱۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12076

نظارت بر عملکرد هیئت مدیره “آذرآب” و “هپکو” ضروری است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و استاندار مرکزی صبح امروز در شرکت آذرآب حضور یافته و از خطوط تولید این شرکت که از امروزفعالیت مجدد خود را از سرگرفته است بازدید کردند. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فعالیت و ...

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و استاندار مرکزی صبح امروز در شرکت آذرآب حضور یافته و از خطوط تولید این شرکت که از امروزفعالیت مجدد خود را از سرگرفته است بازدید کردند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فعالیت و ضرورت سرمایه‌گذاری در واحدهای صنعتی و تولیدی اظهار داشت: هیئت مدیره و سرمایه‌گذار در هر واحد صنعتی موضوعی هم و ضروری به شمار می‌رود و دولت نباید از کنار این موضوع به آسانی و سادگی عبور کند بلکه بایدهمواره بر این مهم و نحوه عملکرد هیئت مدیره بازرسی و نظارت داشته باشد.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی افزود: شرکت‌های صنعتی هپکو و آذرآب اراک از واحدهای اصلی و مهم استان بوده و اعتبار منطقه به شمار می‌روند که باید اقدامی جدی برای توسعه و افزایش تولید در این دو واحد صورت گرفته و مسئولیت اداره آنها را به افرادی صادق، امانت‌دار و مسئولیت‌پذیر گذاشته شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: شرکت آذرآب و صنایع هپکو از ظرفیت‌های بسیار خوبی در راستای افزایش تولید برخوردار هستند به طوری که شرکت آذرآب همواره نقش مهمی در تولید تجهیزات نیروگاهی، پالایشگاهی، سیمان داشته که با تنوع تولید می‌تواند کارخانه‌هایی را به‌عنوان زیرمجموعه خود احداث کند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: امیدواریم با حمایت دولت و تلاش مسئولان و کارگران در راستای منویات مقام معظم رهبری در حوزه تولید داخلی، مشکلات این صنعت به‌طور کامل برطرف شود.

وی بیان کرد: به نوبه خود به سبب حوادث ناگواری که اتفاق افتاد عذرخواسته و امیدواریم کارگران زحمت‌کش نیز قصورهای گذشته را بخشیده و دست به دست هم در راستای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی و با برخورداری از هیئت مدیره جدید فعالیت کنند چراکه آذرآب در کشور و منطقه از عظمت بسیار بزرگی برخوردار است و باید از ظرفیت و قابلیت‌های موجود در آن به بهترین نحو استفاده شود.
مشکلات آذرآب احصا و برطرف می‌شود

استاندار مرکزی نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت شروع به کار مجدد واحدهای تولیدی و صنعتی گفت: برگشت واحدهای تولیدی استان به چرخه تولید و افتخار آفرینی در عرصه اقتصاد و تولید کشور از اولویت‌های مهم استان به شمار می‌رود بنابراین پیگیری تمام قراردادهای موجود و همچنین پیگیری و عقد قرارداد هایی که شرکت آذرآب توانایی اجرای آن ها را دارد از جمله اقدام های بعدی مجموعه دولت برای رونق بخشی به این شرکت است.

محمود زمانی‌قمی افزود: مقرر شده که در نشستی با مدیران و مهندسان شرکت آذر آب در هفته پیش‌رو، مشکلات این شرکت مشخص و اقدامات موثر برای برطرف کردن آنها انجام پذیرد بنابراین به کارگران این اطمینان را می‌دهم که مجموعه دولت تا برطرف شدن مسائل و مشکلات در کنار کارگران خواهد بود.

وی عنوان کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا آنچه در این زمینه بر عهده مدیریت ارشد استان و دولت است را محقق کنیم.