• تاریخ: مهر ۱۵, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12118

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۱۴

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به حوادث چند روز گذشته در منطقه اظهار داشت: همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق، به مصلحت این کشور و کردها و دیگر کشورهای منطقه نیست و با این زیا ...

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به حوادث چند روز گذشته در منطقه اظهار داشت: همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق، به مصلحت این کشور و کردها و دیگر کشورهای منطقه نیست و با این زیاده خواهی ها، زمینه قتل و کشتار و خونریزی و عدم امنیت در منطقه تا صد سال آینده فراهم می شود.

وی افزود: کشورهای منطقه باید با قدرت در مقابل این‌گونه اقدامات ایستادگی کنند و امیدواریم با برقراری یک رابطه مستحکم منطقه ای بین ایران، عراق و ترکیه، در برابر صهیونیست ها، وهابیت و آمریکا با اقتدار از انسجام منطقه دفاع کنیم.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: دشمن به ما ثابت کرده که هرگز قابل اعتماد نیست و امروز با بدعهدی و پیمان‌شکنی در مورد برجام، این بی مسئولیتی و بی تعهدی را بیش از پیش نشان داده که لکه ننگی بر پیشانی آنها است.

امام جمعه اراک به نقض برجام توسط آمریکا اشاره کرد و گفت: برجام یک تعهد بین المللی و حاصل دو سال مذاکره است که به امضای ۱+۵ و تایید شورای امنیت رسیده و نباید گرفتار بازی های سیاسی آمریکا شود.

وی ادامه داد: آمریکا و ترامپ نسبت به اجرای برجام بازی در آورده اند، باید به آنها گفت، شما اگر هنر دارید مسائل داخلی کشورتان را حل کنید تا حوادثی مانند لاس و گاس در آن ایجاد نشود.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: امیدواریم کنگره آمریکا اجازه ندهد ترامپ با سرنوشت ملت آمریکا بازی کند و برجام را اجرایی کند.

نیروی انتظامی شهدای بسیاری به نظام اسلامی تقدیم کرده است

امام جمعه اراک اشاره به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی در طول چهار دهه اخیر، شهدای بسیاری را در راستای تامین امنیت کشور به نظام اسلامی تقدیم کرده که باید بدانیم این رشادت‌ها در حقیقت یک عبادت اجتماعی و خدمت بزرگ ملی است چراکه برقراری نظم و امنیت اجتماعی، مقابله با مجرمان و هنجارشکنان و دفاع از حقوق مظلومان، از جمله اساسی ترین مسائل مورد توجه نظام اسلامی است که نیروهای انتظامی عهده‌دار این مسئولیت خطیر و ارزشمند هستند.

وی افزود: استان مرکزی استان بنیان گذار انقلاب اسلامی است و در چنین استانی که در مرکز کشور قرار دارد، مسئله برقراری امنیت بسیار مهم است و باید با جدیت مورد توجه باشد و مردم نیز در این زمینه باید با نیروی انتظامی نهایت همکاری را داشته باشند.

دری نجف آبادی تصریح کرد: در رابطه با برخی مسائل صنفی و اعتراضات نیز نبایست نگاه امنیتی داشته باشیم و گره ای که با دست باز می شود را نباید با دندان باز کنیم، آبروی نظام و کشور باید حفظ شده و با تعامل، صبر و طمأنینه به حل و رفع مشکلات موجود بپردازیم.

آمار سوانح جاده‌ای در کشور تاسف‌بار است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی باانتقاد از آمار سوانح جاده‌ای گفت: آمار سوانح رانندگی و تلفات ناشی از آن در کشور بسیار تاسف‌بار است، طوریکه در طول شبانه روز ۴۳ نفر در جاده های کشور بر اثر تصادف کشته می شوند و در طول سالیان اخیر تصادفات کشور ۴۰۰ هزار کشته برجای گذاشته است.

وی خاطرنشان کرد: دررابطه با این مسئله باید ضمن کار فرهنگی و تعامل، راهکار اصولی اندیشیده شود، پلیس جدی تر برخورد کند و کسانی که با مشکلاتی همچون اعتیاد مواجه هستند از رانندگی در جاده ها به ویژه با وسایل نقلیه سنگین محروم شوند.

داعش و آل سعود ادامه‌دهندگان راه آل بنی امیه هستند

امام جمعه اراک با اشاره به الگوگیری شهدا از قیام عاشورا گفت: شهدای ما همچون شهید محسن حججی و تمام شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم امروز عامل سربلندی و سرافزاری نظام اسلامی هستند که همواره باید یاد رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌های آنها را به خاطر داشته و ارج نهیم.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت امام سجاد(ع) افزود: امام سجاد(ع) در دوران پربرکت ۳۳ساله خود بعد از واقعه کربلا، مجاهدت های فراوانی برای حفظ مکتب عاشورا و پیام امام حسین(ع)، احیای دین و مقابله با دشمنان اسلام به کار گرفت و در این مسیر متحمل سختی های فراوانی شد.

دری نجف آبادی بیان کرد: صحیفه سجادیه یکی از ارزشمندترین و باعظمت ترین کتب اسلامی است که توسط امام سجاد(ع) نوشته شد و آن امام همام در دوران عمر خود جهاد همه جانبه فکری، عملی، اجتماعی و سیاسی را برای ترویج دین و خدمت به مردم جامعه خود پیاده کردند.

وی خاطرنشان کرد: امام چهارم پس از قیام عاشورا با وجود تمام محدودیت ها و فشارهای دشمنان، تمام تلاش خود را برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر، ترویج دین مبین اسلام و تببین پیام نهضت عاشورا به کار گرفت و پس از ایشان نیز فرزندشان امام محمد باقر(ع) و همچنین امام جعفر صادق(ع) این مسیر را در پیش گرفتند و اقدامات ارزشمندی را برای حفظ و ترویج دین به انجام رساندند.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: امروز گروه هایی همچون داعش و حکومت هایی همچون آل سعود که ادعای مسلمانی دارند، در واقع ادامه دهنده راه اسلام یزیدی و اموی هستند و این روباه صفتان از اسلام اصیل و حقیقی فاصله بسیار دارند چراکه حکومت بنی امیه در زمان خود قصد داشت اسلام را به طور کامل محو و نابود کند و در حال حاضر نیز مدعیان دروغین اسلام در جهان همین هدف را دنبال می کنند.