• تاریخ: مهر ۱۵, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12121

زائران اربعین با ویزای قانونی به مرز سفر کنند؛ خروج بدون ویزا امکان‌پذیر نیست

سردار کیومرث عزیزی در سخنانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: در تفهیم ارزش امنیت باید حتما از مقام شامخ امام (ره) تجلیل کنیم زیرا این بزرگوار سبب ایجاد انقلاب شکوهمند اسلامی ...

سردار کیومرث عزیزی در سخنانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: در تفهیم ارزش امنیت باید حتما از مقام شامخ امام (ره) تجلیل کنیم زیرا این بزرگوار سبب ایجاد انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران شدند و مردم را از سیطره استثمار نجات دادند.

وی افزود: نیرو‌های مسلح با توجه به اینکه قبل از انقلاب تحت لوای فرماندهی مرجع عالی قرار گرفتند که همین قرارگرفتن زیر لوای مقام معظم رهبری سبب ایجاد شان ویژه‌ برای آنان شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: امروز امنیت یکی از ارکان مهم هر جامعه است که در کشور ما هم حفظ برقراری امنیت از ارکان مهم به شمار می‌رود که این امنیت تاثیر گرفته از چند مولفه است.

سردار عزیزی بیان کرد: مولفه نخست، حمایت و مشارکت مردم از انقلاب و دستاورد‌های انقلاب است که باید تا پای جان از آن حفاظت کرد و مولفه دوم این است که رهبری داهیانه مقام معظم رهبری به عنوان فرماندهی کل قوا به عنوان یک مدیر مدبر کشتی انقلاب اسلامی ایران را هدایت کند و گذرگاه‌های سخت دشمنان را پشت سربگذارد.

وی ادامه داد: هوشیاری و عدم غفلت نیرو‌های نظامی و امنیتی که پا به کار ولایت هستند و برای حفظ امنیت و آرامش مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند و با ایثار خود سبب استقرار امنیت در کشور می‌شوند و این در حالی است که کشور ما در میان ناامنی‌های موجود محیط امنیت دارد که این موضوع سومین مولفه است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی عنوان کرد: مولفه چهارم اقتدار و توانمندی نظامی است که در اختیار کشور قرار گرفته و نظام جمهوری اسلامی را مصونیت بخشیده و خرسندیم که مولفه‌ها بتوانند تمام توطئه‌هایی که به امنیت صدمه می‌زند را خنثی کند.

سردار عزیزی خاطرنشان کرد: امروز اصلی ترین وظیفه نیروی انتظامی به عنوان یک نیروی مقتدر حفظ ارزش‌های انقلاب است که با تقدیم شهدای گرانقدر این مجموعه در حفظ امنیت کشور سردمدار است.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی در حوزه امنیت اخلاقی در زمینه امر به معروف در داخل سازمان فعالیت دارد که یکی از اعضای این ستاد بوده که در کنار سایر دستگاه‌ها فعالیت می‌کند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به بحث سلبی گفت: نیروی انتظامی در بحث‌های سلبی و فرهنگ سازی هم فعالیت دارد اما تنها زمانی از اقدامات سلبی استفاده می‌کنند که مجبور باشند و همچنین نیروی انتظامی یکی از سازمان‌هایی است که در راستای مقابله با جنگ نرم و آگاه‌سازی کارکنان اقدامات ارزنده‌ای انجام داده و اجاز ورود به معاندان به کشور ایران را نمی‌دهد.

سردار عزیزی بیان کرد: در زمینه کنترل فضای مجازی نیروی انتظامی یکی از سازمان‌های است که فعالیت جدی دارد و با ارائه آموزش‌های لازم تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرد تا کمترین صدمه و آسیب به مردم شریف و گرانقدر میهن اسلامی وارد شود که امیدواریم با توجه به فراوانی این جرایم به دلیل گستردگی استفاده، مردم همکاری لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: ما به عنوان یک نیروی امنیتی مفتخریم که توانسته‌ایم نسبت به اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری اقدام کنیم و لباس امنیت بر تن جامعه اسلامی بپوشانیم.

فرمانده انتظامی استان مرکزی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در راستای امنیت در جامعه احساس رضایت‌مندی داشتند که این مهم یک سرمایه اجتماعی برای پلیس به شمار می‌رود.

سردار عزیزی به اشاره به نزدیک شدن به ایام راهپیمایی اربعین گفت: با توجه به اینکه مردم در آینده نزدیک در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند چند توصیه برای این افراد داریم که نخست باید از ویزای قانونی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: عبور از مرز‌های مشخص شده، استفاده از صبر و بردباری در زمان‌هایی که اعلام بسته شدن مرز را می‌کنند تا زمانی که مجدد مرز گشوده می‌شود، استفاده از وسایل نقلیه عمومی ، پارک اتومبیل‌ها در پارکینگ‌های تعبیه شده، عدم قراردادن اشیای قیمتی در وسایل نقلیه، پیش بینی مواد خوراکی لازم در مسیر‌های رفت و برگشت و استفاده از هتل‌های مشخص برای اتراق از دیگر توصیه‌هایی است که لازم به اجرا هستند.