• تاریخ: مهر ۱۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12145

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: قدرت و اقتدار ایران اسلامی به دنیا ثابت شده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی صبح امروز در چهارمین روز از هفته ناجا در نشست مسئولان ناجا با نماینده ولی‌فقیه با اشاره به امنیت جامعه اظهار داشت: ایجاد و برقراری امنیت امری مهم و لازم بر ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی صبح امروز در چهارمین روز از هفته ناجا در نشست مسئولان ناجا با نماینده ولی‌فقیه با اشاره به امنیت جامعه اظهار داشت: ایجاد و برقراری امنیت امری مهم و لازم برای تداوم هر جامعه و بستر ساز هرگونه فعالیت اجتماعی است و باید به مسئله امنیت به عنوان یک هویت و نقشه راه مهم توجه ویژه شود و نباید در این مسئله کوتاه بیاییم.

وی افزود: باید در برابر رگبار‌های دشمنان مواظبت کرد و دستگاه‌های اطلاعاتی، سپاه، امنیتی و قضایی مراقب باشند چرا که دشمنان خطرناک که هیچ حدی از عدالت و انصاف نمی‌دانند به دنبال انتقام هستند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: همه افراد برای رسیدن به امنیت ملی باید دست از تلاش نکشند و در بهبود و ارتقای امنیت کشور تلاش لازم را انجام دهند.

دری نجف آبادی بیان کرد: برقراری امنیت مسئله نخست کشور است پس دفاع از جامعه و برقراری امنیت وظیفه همه است و همه باید در این راستا از نیروی انتظامی و امنیت کشور حمایت کنند.

وی ادامه داد: امنیت ملی و استانی مسئله‌ای بسیار مهم است و مراقبت‌های لازم در برابر هرگونه ناامنی ناشی از فعالیت اشرار و تروریست‌های داعش ضرورت دارد و باید در برابر این مسائل امنیت با قدرت ایستادگی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: مواد مخدر به عنوان یکی از عوامل فساد نقش مهمی در ایجاد فساد در جامعه دارد از این رو باید برخورد جدی با شبکه‌های تولید و توزیع مواد مخدر انجام شود.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در میان مردم حرمت و جایگاه ویژه‌ای دارد و باید با ارتباط مستمر با مردم این جایگاه را حفظ کرد.

وی اضافه کرد: پیوند مردم و پلیس و بالعکس در حوزه امنیت بسیار موثر است در سایه آن مردم در جریان اطلاعات قرار می‌گیرند و یاری دهنده پلیس در انجام کیفی ماموریت‌ها می‌شوند و این تعاملات عاملی بازدارنده از گرایش افراد به ارتکاب ناهنجاری‌های اجتماعی می‌‍شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: نیروی انتظامی و دستگاه‌های امینیت، اطلاعاتی و ارگان‌های مربوطه باید وضعیت منطقه‌ای و جهانی و کشور‌ها رصد و پیش بینی شوند چرا که مسائل امنیتی قابل پیشگیری و علاج هستند اما زمانی که رشد کند تبدیل به یک نا امنی می‌شود پس باید در برابر حوادث، خطرات و چالش‌ها علاوه بر رصد مستمر پیش بینی‌های لازم را هم انجام دهیم.

دری نجف آبادی بیان کرد: اگر در برابر حوادث، خطرات، آسیب‌ها و چالش‌ها هر چند خرد یا کلان هشیار نباشیم و آگاهانه عمل نکنیم توطئه را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اطلاعاتی و اطلاعات باید در اسرع وقت اطلاعات واقعی لازم را که مربوط به ناجا است را در اختیار نیروی انتظامی قرار دهند و مسائل مربوط به خود را خودشان پیگیری کنند و سپس نیروی انتظامی طبق مقررات و ضوابط موجود اقدامات لازم را انجام دهد چرا که این مجموعه با هم مانند یک شبکه هستند و باید یکدیگر را پشتیبانی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به جریان‌های فکری، فرهنگی، اعتقادی، سیاسی و اخلاقی گفت: این موارد در ظاهر یک مسئله هستند و پشت پرده جریاناتی هستند که ممکن است در کوتاه مدت و دراز مدت خطرآفرین باشند که در این زمینه‌ها می‌توان به فضای مجازی اشاره کرد که خطراتی را در سال‌های نه چندان دور به دنبال دارد.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: در زمینه بازپروری‌ها دغدغه‌ها بسیار است پس باید در صورت لزوم با استفاده از کمک‌های مردمی باید این مراکز را توسعه دهیم و از آسیب‌ها را کاهش دهیم این در حالی است که اولویت کار ما در ابتدا باید جلوگری از آلودگی این افراد به مواد مخدر باشد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر شناسایی و دستگیری قاچاقچیان اصلی و سرشبکه‌های توزیع مواد مخدر باید به طور جدی دنبال شود تا بتوانیم از ریشه با این آسیب مقابله کرده و از گسترش آن جلوگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: محور کار همه افراد به حضرت محمد(ص) است و همه باید زینت اهل صلاح را بر اندام، رفتار، زبان و عمل خود بپوشانیم و الگو باشیم و شعله‌های خشم و غضب به ناحق را خاموش کنیم و بجای ایجاد تفرقه محور وحدت باشیم و همه را با هم مرتبط کنیم.