• تاریخ: مهر ۱۹, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12161

آیت‌الله اراکی: اجرای دیپلماسی وحدت در وضعیت کنونی ضروری است/ تفرقه مهم‌ترین چالش جهان اسلام است

ه گزاررش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، نخستین اجلاس بین‌المللی هم‌اندیشی «نقش اتحادیه‌های جهانی تقریب نهاد نخبگان جهان اسلام در اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت» هم‌زمان با بیست‌وهفتمین سالروز تأسیس مجمع جهانی تقریب مذا ...

ه گزاررش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، نخستین اجلاس بین‌المللی هم‌اندیشی «نقش اتحادیه‌های جهانی تقریب نهاد نخبگان جهان اسلام در اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت» هم‌زمان با بیست‌وهفتمین سالروز تأسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امروز صبح(چهارشنبه ۱۹ مهر ماه) در هتل آزادی آغاز به کار کرد.

آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در اولین اجلاس بین‌المللی هم‌اندیشی نقش اتحادیه‌های جهانی تقریب نهاد نخبگان در اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت گفت: مساله وحدت جهان اسلام و پیمودن برای دستیابی به امت واحده اسلامی از مهمترین اهداف مجمع تقریب مذاهب است که در این راستا اجرای استراتژی دیپلماسی وحدت یکی از مهمترین ضروریات است.

وی امروز بزرگترین چالش جامعه اسلامی را تفرقه و پراکندگی دانست و افزود‌: هدف از این اجتماع دستیابی به راهبردهای عملی و میدانی برای ایجاد انسجام بین‌المللی فعالان وحدت اسلامی جهان اسلام است.

آیت الله اراکی ایجاد راهبرد بین اتحادیه‌ها، نهادها و مجموعه‌های تقریبی را از جمله انتظارات این اجلاسیه معرفی کرد و بیان داشت: انتظار داریم در این اجلاسیه این مجموعه‌ها هماهنگ با یکدیگر فعالیت های خود را ادامه دهند.

وی در پایان ترغیب مجموعه‌ها و نهادهای تقریبی برای راه‌اندازی و پشتیبانی نهادهای تقریبی دیگر در کشورهای خود را خواستار شد.

به گزارش فارس، تبدیل گفتمان وحدت به رفتار اجتماعی جهان اسلام و نقش ظرفیت های مردمی نخبگان جهان اسلام در قالب اتحادیه های تقریب نهاد در امر اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت برای چشم انداز تشکیل امت واحد اسلامی از اهداف برگزاری این اجلاس عنوان شده است که امروز چهارشنبه ۱۹ مهرماه در هتل آزادی در حال برگزاری است.