• تاریخ: مهر ۲۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12186

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۲۱

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اراک با بیان اینکه خروج آمریکا از توافق برجام مصداق بارز دشمنی با ملت ایران است، اظهار داشت: دولت و مجلس و دیگر ارکان نظام باید در این شرایط حساس، ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اراک با بیان اینکه خروج آمریکا از توافق برجام مصداق بارز دشمنی با ملت ایران است، اظهار داشت: دولت و مجلس و دیگر ارکان نظام باید در این شرایط حساس، با وحدت و اقتدار از منافع ملت ایران صیانت و پاسداری کنند و وظیفه دارند همچون گذشته با صلابت همیشگی خود در برابر زیاده‌خواهی آمریکای جهان‌خوار و متحدانش در منطقه ایستادگی کنند. دولت و مجلس شورای اسلامی نشان دادند که در هر شرایطی قدردان حضور ملت در صحنه هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: آمریکا باید بداند که با تحریم سپاه خود را در کنار تروریست‌ها و گروهک‌های ضد اسلامی و ضد انسانی قرار می‌دهد زیرا آرمان اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقابله با تروریست‌ها است. آمریکا می‌داند که سپاه نهادی ارزشی است و موضع آمریکا در مقابله با ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی و حمایت همه‌جانبه از گسترش تفکر تروریستی در جهان است.

وی ادامه داد: ملت ایران همواره پشتیبان و حامی سپاه بوده و هست و در صورتی که آمریکا و یا هر کشوری بخواهد نسبت به این نهاد ارزشمند جسارت و این نیروی انقلابی را متهم کند با پاسخ دندان‌شکنی مواجه خواهد شد.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: همه ملت ایران به ویژه مسئولان و خیران در تسهیل امر ازدواج مسئول هستند زیرا ازدواج به‌هنگام نقش مهمی در پویایی، تحرک و نشاط جامعه اسلامی دارد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با بیان اینکه بالا بودن نرخ مهریه و هزینه‌های غیر ضروری مهم‌ترین عوامل کاهش نرخ ازدواج و در مقابل بالا رفتن نرخ طلاق در جامعه است، گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط و متولی وظیفه دارند نسبت به فرهنگ ازدواج آسان در جامعه برنامه‌ریزی و جوانان را به امر مقدس ازدواج ترغیب کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی همچنین با اشاره به انتخاب استاندار جدید استان مرکزی گفت: مدیریت جدید این استان باید با استفاده از نیروهای کارآمد مشکلات این استان را فهرست‌بندی کرده و نسبت به برطرف‌کردن آن‌ها براساس اولویت اقدام کند تا به‌زودی شاهد کاهش مشکلات اقتصادی و شرکت‌های تولیدی این استان باشیم.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه تعطیلی و نیمه‌تعطیلی صنایع یکی از مهم‌ترین مشکلات استان مرکزی است انتظار می‌رود تیم مدیریت ارشد اجرایی استان در راستای احیای صنایع با برنامه‌ریزی‌های کاربردی و منسجم‌تری وارد عمل شود تا دیگر شاهد اعتراضات کارگری در استان نباشیم.