• تاریخ: مهر ۲۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12239

استاندار مرکزی: اقتصاد صنعتی و کشاورزی استان مرکزی نیازمند راهکار فوری است

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی اظهار داشت: جا دارد که از اعتماد دولت جمهوری اسلامی، رئیس جمهور و وزیر کشور و همه وزرا نسبت به بنده برای سپردن مسئولیت خطیر ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی اظهار داشت: جا دارد که از اعتماد دولت جمهوری اسلامی، رئیس جمهور و وزیر کشور و همه وزرا نسبت به بنده برای سپردن مسئولیت خطیر استانداری مرکزی خالصانه و خاضعانه تشکر کنم، امیدوارم با عنایت خدای متعال و با حمایت مردم، روحانیت در راس آنها آیت‌الله دری نجف‌آبادی که ذخیره بزرگی برای کشور بوده و لطف کردند و به‌عنوان نماینده ولی فقیه در استان این مسئولیت را پذیرفتند و افتخاری برای استان بوده را قدر بدانیم و از وجود این ذخیره ارزشمندی که استان به ودیعه گذاشته شده بهره ببریم.

وی افزود: هر جا اعتدال حاکم باشد خیلی از اختلافات و دودستگی‌ها برطرف می‌شود، تاریخ انقلاب و تاریخ ایران در ۱۰۰ سال گذشته نشان داده که بدون دودستگی می‌توان به موفقیت رسید، اما اگر تمام ثروت و امکانات را هم دراختیار داشته باشیم ولی وحدت و انسجام نداشته باشیم، موقعیت حاصل نمی‌شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: امیدواریم با وحدت و انسجام استان و ایران اسلامی را آنچنان که در شان مردم آن است با توسعه رو به جهش به پیش برانیم، مطمئن هستم بسیاری از مسائل و مشکلات با وحدت برطرف می‌شود، ۳۶ سال در این انقلاب مسئولیت داشتیم و هر جا بودم سعی کردم این اتفاق بیفتد.

آقازاده بیان کرد: تلاش بنده استفاده از تمام ظرفیت‌های استان بوده و ایجاد امنیت پایدار را با همکاری شورای تامین استان دنبال می‌کنم، وظیفه بنده به‌عنوان مدیر ارشد استان این است که برای ایجاد بستر و امنیت پایدار از ظرفیت شورای تامین استفاده کنم.

وی با اشاره به اظهارات سخیف ترامپ گفت: از ترامپ باید برای اتفاقی که رقم زد تشکر کنیم، زیرا ضرب‌المثل “عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد” در این اتفاق اخیر تجلی یافت زیرا هیچ کس در دنیا نمی‌توانست ارزش سپاه پاسداران را این‌گونه که ترامپ در سخنان احمقانه خود نشان داد بیان کند، این ضرب‌المثل تحقق یافت و بار دیگر چهره پاک و ماندگار سپاه برای همگان یادآور شد.

استاندار مرکزی ادامه داد: بنده همه ظرفیت خود را برای حفظ آرمان‌های انقلاب به‌کار می‌گیرم و از همه احزاب چه اعتدالگرایان و چه اصولگرایان معتدل استفاده می‌کنم و سعی می‌کنم از گروه‌های هم‌سو و مورد تاکید قانون و جمهوری اسلامی را هر چه بیشتر به هم نزدیک کنیم که اگر بتوانیم این اتحاد را ایجاد کنیم ۵۰ تا ۶۰ درصد مشکلات را می‌توان برطرف کرد.

آقازاده عنوان کرد: مزیت بسیار ویژه‌ای که استان مرکزی دارد در عرصه رسانه و مطبوعات بوده که یکی از استان‌های کیفی است و تمام دغدغه بنده این است که با تعاملی که داریم بتوانیم جو خوب و صمیمانه‌ای با این رسانه‌ها ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: ظرفیت دیگر، مجمع نمایندگان این استان است که شاید برآیند این مجمع را در کمتر استانی شاهد باشیم، برایند نمایندگان این استان در مجلس به طور دقیق همان نگاه اعتدالی و تواضع‌گرایانه به مشکلات بود، با همه توان سعی می‌کنمبا نمایندگان در موضوع اقتصاد صنعتی و کشاورزی استان همکاری داشته باشم و لازم است بتوانیم راهکارهای فوری را پیدا کنیم و در راستای دغدغه‌هایی که هم مردم و هم نمایندگان دارند حرکت کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در واگذاری صنایع بزرگ دولت باید بیشتر از آنچه که قبل از این بوده دقت کند، اگر ساز و کار لازم در ابتدا دیده نشود به طور قطع شاهد از این دست مشکلات در آینده هم هستیم.

آقازاده بیان کرد: در جلسه هیئت دولت، رئیس جمهور در رابطه با مشکلات استان مرکزی این نکته را گفت که وزرا همکاری نزدیکی را با استان و استانداری داشته باشند، به طور حتم پیگیر هستیم، همه باید تلاش کنیم که از ظرفیت‌‌های دیگر مانند سمن‌ها، انجمن‌های مردم‌نهاد و ستادهای مردمی رئیس جمهور در سراسر استان استفاده کنیم، بنده فکر می‌کنم به‌رغم اینکه روحانی در انتخابات در استان مرکزی نتوانست به ۵۰ درصد آرا برسد اما توان این استان در انتخابات بسیار بود.

وی ادامه داد: اصولگرایان معتدل امروز دولت را قبول دارند و حمایت می‌کنند، چرا از ظرفیت آنها استفاده نکنیم، از دیگر ظرفیت‌های استان می‌توان به نمایندگان مردم در شوراها اشاره کرد.