• تاریخ: مهر ۲۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12244

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۲۸

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا در سخنانی سخیف در مقابل سپاه موضع گیری کرده این درحالی است که سپاه به معنای تمام ملت هستند ...

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا در سخنانی سخیف در مقابل سپاه موضع گیری کرده این درحالی است که سپاه به معنای تمام ملت هستند و همه نیروهای مسلح سند عزت کشور به شمار می‌روند و آمریکایی‌ها باید آرزوی شکست ما را به گور ببرند چراکه سپاه برای همه ملت سند عزت ایران است، همه ملت ایران پاسدار هستند و به خوبی می‌دانند که اگر سپاه نبود، از نظام هم خبری نبود.

وی بیان کرد: پیمان‌شکنی در بحث برجام نشان داد که آمریکایی‌ها هیچ‌گاه قابل اعتماد نیستند، برجام برای ملت ایران یک نعمت بود زیرا به خوبی آمریکایی‌ها را نزد دنیا بی‌آبرو و رسوا کرد و ما باید به قوا و نیروی‌های داخلی اتکا داشته باشیم و با استفاده از ظرفیت داخلی و نیروهای مومن توطئه دشمنان را نقش بر آب سازیم.

وی افزود: در رابطه با خلیج فارس دشمن خود را به جهل و نادانی زده چراکه خلیج فارس چندین هزار سال است که “خلیج فارس” است و سرمایه و عزت و شرف ما است.

آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: عهدشکنی آمریکا در برجام از هر ننگی ننگین‌تر است و نشان داد دشمن هرگز قابل اعتماد نیست، خدا را شاکریم که خداوند دشمنان ما را از افراد ابله قرار داده که خودشان عهدشکن بودن خود را ثابت می‌کنند.

امام جمعه اراک با اشاره به انتصاب شهردار اراک و استاندار مرکزی گفت: دو انتصاب استاندار مرکزی و شهردار اراک در روزهای اخیر را شاهد بودیم که دولت باید تلاش کند در مطالبات مردم و مقام معظم رهبری، رشد اقتصاد، تولید، مبارزه با فساد، ارتقای امنیت اخلاقی و بسیج مردمی و توسعه استانی را محقق سازد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز استاندارد ادامه داد: نداشتن استاندارد لازم در تولید، موجب می شود که اعتبار محصولات کشورمان در جهان از بین برود و این بحث مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فرارسیدن ایام برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین گفت: شرکت در مراسم و راهپیمایی عظیم و میلیونی اربعین کار بزرگی است که کسانی که نمی‌توانند آن را انجام دهند از همین جا دل‌های خود را با کربلا و امام حسین(ع) همراهی کنند و ما به عنوان پیروان مکتب علوی و حسینی و نبوی باید پاسدار فرهنگ حسینی باشیم.

وی عنوان کرد: بنابراین از هم اکنون باید برای اربعین آماده باشیم، هر فردی که می‌تواند برای رفتن به کربلا اقدام کند، عزم خود را جزم کند، آنهایی هم که امکان رفتن برایشان مقدور نیست، دلشان را راهی کربلا کنند.

آیت الله دری نجف‌آبادی افزود: خیمه امام حسین(ع) بر تمام عالم و عوالم وجود برافراشته شده و همه را دربرگرفته است و همه آرزوی شفاعت و عنایت از وجود مقدس آن حضرت داریم این درحالی است که گریه و دعا و یاد سیدالشهدا(ع) از همه عبادات حساب آن سوا است و تربت اباعبدالله(ع) شفابخش است و اربعین حسینی در هر کجا که دوستداران آن امام همام حضور دارند برقرار است.