• تاریخ: آبان ۲, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12283

حجت‌الاسلام نظری منفرد: آیت‌الله سید مصطفی خمینی(ره) شخصیتی بی بدیل بود

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی نظری منفرد شب گذشته(۱آبان) در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله سید مصطفی خمینی که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به ابعاد شخصیتی حاج ...

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی نظری منفرد شب گذشته(۱آبان) در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله سید مصطفی خمینی که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به ابعاد شخصیتی حاج آقا مصطفی گفت: خلق و خوی آیت‌الله سید مصطفی خمینی همانند خلق و خوی ابوی بزرگوارشان بود و از شخصیتی بی بدیل برخوردار بودند.

وی با بیان اینکه ایشان از نبوغ فوق العاده ای برخوردار بودند گفت: به همین علت امام خمینی(ره) فرمودند سید مصطفی امید آینده اسلام بود.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: این نبوغ و موفقیت های ایشان از توفیقات الهی بود، ایشان در ایام تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه ابشان را همراهی کرد و از محضر امام راحل بهره کامل برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نظری منفرد درادامه به عوامل پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود:امام خمینی(ره) اولین و مهم ترین عامل پیروزی انقلاب بودند و نقش اصلی را ایفا کردند.

وی تصریح کرد: عامل دوم در پیروزی انقلاب اسلامی مردم بودند که هرگز خسته نشده و این مردم ولایتمدار تا آخرین نفس استقامت کردند و کاخ ظلم و جور را ویران کردند.

استاد حوزه علمیه قم شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی را یکی دیگر از عوامل در پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: امام خمینی(ره) پس از شهادت ایشان از این واقعه به عنوان یکی از الطاف خفیه الهی یاد کردند چراکه شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی زمینه ساز حرکت‌های بعدی انقلاب اسلامی شد.