• تاریخ: آبان ۲, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12280

سازمان ملل: ۱۱ میلیون کودک یمنی به کمک نیاز دارند

دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد در یمن که از مارس ۲۰۱۵ درگیر جنگ است بیش از ۱۱ میلیون کودک به کمک بشر دوستانه نیاز دارند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ­دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل مت ...

دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد در یمن که از مارس ۲۰۱۵ درگیر جنگ است بیش از ۱۱ میلیون کودک به کمک بشر دوستانه نیاز دارند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ­دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد در یمن که از مارس ۲۰۱۵ درگیر جنگ است بیش از ۱۱ میلیون کودک به کمک بشر دوستانه نیاز دارند.

این نهاد سازمان ملل متحد در گزارش ماه اکتبر خود اعلام کرد این کودکان قربانی مستقیم بدترین بحران غذایی در جهان، همه گیری بی سابقه وبا و عدم دسترسی به خدمات پزشکی و غذا هستند.

دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل اعلام کرد نظام آموزشی یمن در حال فروپاشی است و بیش از پنج میلیون کودک تاکنون از حق آموزش محروم شده اند.

بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت مناقشه یمن به کشته شدن بیش از ۸۶۵۰ نفر و زخمی شدن ۵۸ هزار و ۶۰۰ نفر منجر شده است و بیشتر قربانیان را غیر نظامیان تشکیل می دهند.