• تاریخ: آبان ۵, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12312

خطبه های نماز جمعه ١٣٩۶/٠٨/٠۵

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اراک که در مصلی بیت المقدس این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی نماد وحدت امت اسلامی است و ن ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اراک که در مصلی بیت المقدس این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی نماد وحدت امت اسلامی است و نشان دهنده اوج ارادت و دلدادگی عاشقان حسینی است اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن اجتماع عظیم حسینی در کربلای معلی این راهپیمایی بی‌بدیل در صحنه جهانی هم بیانگر شور حسینی است و هم شعور حسینی را به رخ جهانیان می‌کشد.

وی افزود‌: بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال از نهضت اباعبدالله الحسین (‌ع‌) و با گذشت حوادث گوناگون برای شیعیان، مراسم اربعین حسینی هر سال پرشور تر از گذشته برگزار می‌شود زیرا راه امام حسین(‌ع‌) راه شرف، عزت، ایثار و سربلندی است و خادمان و زائران این مسیر از مقربان درگاه الهی‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به برجام گفت‌: این که رهبر معظم انقلاب ‌با قاطعیت می‌گوید هیچ گفتمانی درباره مسائل دفاعی کشور نداریم مهم‌ترین نقشه راه عظمت ایران اسلامی است به همین منظور دولت و مجلس و دیگر ارکان نظام باید با وحدت و اقتدار از منافع ملت کشور پاسداری کنند و وظیفه دارند مانند گذشته با صلابت همیشگی خود در برابر زیاده‌خواهی آمریکای جهان‌خوار و متحدانش در منطقه ایستادگی کنند.

آیت‌الله دری نجف آبادی تصریح کرد: تجربه‌های تاریخی ایران نشان داده که باید بنیه دفاعی و نظامی مستحکمی داشته باشیم و ملت هوشیار و آگاه ایران ‌با تقویت روز‌افزون قدرت دفاعی و نظامی در برابر تجاوز گرگ‌های جنایتکار و مدعیان حقوق‌بشر می‌ایستد.

وی با محکوم‌کردن ارتباط کشورهای اسلامی نظیر آل‌سعود و بحرین با اسرائیل غاصب عنوان کرد: برای این کشورها لکه ننگی بزرگی است که با استکبار جهانی هم پیمان می‌شوند و مسلمانان بی‌گناه را به خاک و خون می کشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: ایران اسلامی درباره توسعه تجهیزات نظامی با هیچ کشوری مذاکره نمی‌کند و توسعه آمادگی دفاعی را با هدف قدرت در برابر زیاده‌خواهان دنبال می‌کند زیرا توسعه تجهیزات نظامی جمهوری اسلامی با هدف ایستادگی در برابر تجاوز است و ایران هرگز قصد حمله به هیچ کشوری را ندارد.