• تاریخ: آبان ۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12368

سهم استان مرکزی از اشتغال‌زایی ۱۰ هزار فرصت شغلی است

سید علی آقازاده ظهر امروز در حاشیه کارگروه تخصصی اشتغال اظهار داشت: براساس تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور امسال قرار است ۹۷۰ هزار شغل پایدار در کشور ایجاد شود وسهم استان مرکزی حدود ۱۰ هزار نفر است. وی افزود: یکی از اقدام ...

سید علی آقازاده ظهر امروز در حاشیه کارگروه تخصصی اشتغال اظهار داشت: براساس تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور امسال قرار است ۹۷۰ هزار شغل پایدار در کشور ایجاد شود وسهم استان مرکزی حدود ۱۰ هزار نفر است.

وی افزود: یکی از اقدامات کارگروه سرمایه‌گذاری و اشتغال برنامه‌ریزی برای رسیدن به این هدف است و البته روند جلسه امروز در راستای اهدافی که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور دارد نیست و برهمین اساس دستور دادم که چند تا از دستگاه‌ها از جمله معاونان استاندار و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماهی استان‌ و تعدادی دیگر از دستگاه‌ها جلسه‌ای تشکیل دهند و نحوه اجرای این جلسات و تصمیم‌گیری بر مبنای اهدافی که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور دارد اصلاح و کارآمدتر و عملیاتی شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بسیاری از جلسات ما به صورت موازی کاری انجام می شود که باید مقداری ترمیم و اصلاح شود که ما هم به دنبال این روند هستیم.

آقازاده بیان کرد: از آنجایی که این جلسات از گذشته تنظیم شده ما به ناچار آن را تشکیل می‌دهیم و از آنجایی که تعداد زیاد است باید آن هم کاسته و کارآمد تر شود که امیدواریم در مدت یکی دو هفته آینده با فرمت و شکل جدید و عملیاتی‌تر برگزار شود و حتما هم نتایج به سمع مردم استان می‌رسد.

وی ادامه داد: از حدود ۱۰ هزار نفر سهم اشتعال استان ۲۹۱ میلیارد تومان از مجموع ۲۰ هزار میلیارد تومانی که در کل کشور برای تسهیلات کنار گذاشته شده سهم استان مرکزی است که این مبلغ باید حتما تخصیص داده شود.

استاندار مرکزی عنوان کرد: بخشی از بانک ورود خوبی داشته اند و بخشی هنوز متوجه اهمیت موضوع نشده‌اند که در همین جلسه دستور دارم معاونت اقتصادی با بانک‌ها صحبت کند و بر مبنای وظیفه، تخصیص و اعتباری که برای آن‌ها در نظر گرفته شده این وظایف را انجام دهند.

آقازاده خاطرنشان کرد: در مدت ۱۰ سال گذشته فشار سنگینی بر بانک‌ها وجود داشته و بانک‌ها به سبب محدود بودن منابع و معوق بودن بسیاری از منابع در پرداخت تسهیلات با مشکل مواجه شدند و باید به بانک‌ها کمک کنیم تا بتوانند معوقات خود را دریافت کنند.