• تاریخ: آبان ۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12383

مجتمع‌های خدماتی بین راهی استان مرکزی برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین تجهیز شد

سیدحسن حسینی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تجمع مردم در راهپیمایی روز اربعین بدون شک از با شکوه‌ترین تجمع‌های انسانی بوده و امسال هم مانند سال‌های گذشته جهان در انتظار دیدن دوباره این شکوه است. وی افزود: ...

سیدحسن حسینی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تجمع مردم در راهپیمایی روز اربعین بدون شک از با شکوه‌ترین تجمع‌های انسانی بوده و امسال هم مانند سال‌های گذشته جهان در انتظار دیدن دوباره این شکوه است.

وی افزود: استان مرکزی هم هر ساله میزبان بسیاری از این زائران است که از مبادی مواصلاتی استان به سمت مرزهای غربی حرکت می‌کنند و استان مرکزی در واقع پلی برای عبور این زائران برای رسیدن به حرم اباعبدالله(ع) بوده و یکی از مهم‌ترین مسیرهای این پیاده‌روی است.

سرپرست معاونت گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به این اهمیت این موضوع و به‌دنبال نامه واصله از ستاد اربعین حسینی در رابطه ضرورت همکاری و ایجاد آمادگی ستاد خدمات سفر استان، تمامی دستگاه‌ها برای میزبانی از زائران حسینی منتظر رسیدن آنها به استان هستند تا با ارائه خدماتی شایسته پذیرای این زائران باشند.

حسینی بیان کرد: در این راستا میراث فرهنگی استان هم دستورالعملی را با ابلاغ نامه‌ای به تمامی مجتمع‌های خدمات‌رفاهی بین راهی استان ارسال کرده که براساس آن موظف به آماده‌سازی مجتمع‌ها، آبگرم وضوخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی و راه‌اندازی تاسیسات گرمایشی برای تامین دمای مطلوب در نمازخانه‌ها به منظور استراحت زائران هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم که با تلاش تمامی دستگاه‌ها بتوانیم خاطره خوشی را از راهپیمایی اربعین حسینی امسال در ذهن زائران برجای بگذاریم و در زمان برگشت هم استان مرکزی را به‌عنوان یکی از مقاصد استراحتی مطلوب انتخاب کنند و بتوانیم پذیرای زائران حرم آل‌الله باشیم.