• تاریخ: آبان ۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12377

۶۰ درصد معتادان بهبود یافته کلانشهر اراک مشغول به‌کار شدند

محمد عباسی ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان اراک اظهار داشت: یکی از موضوعات خوب در اراک فرهنگی شدن بحث مقابله با مواد مخدر بوده و اتفاقاتی که در این حوزه افتاده به‌طور کامل ملموس است و سعی کرده‌ایم کارهای شاخص ...

محمد عباسی ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان اراک اظهار داشت: یکی از موضوعات خوب در اراک فرهنگی شدن بحث مقابله با مواد مخدر بوده و اتفاقاتی که در این حوزه افتاده به‌طور کامل ملموس است و سعی کرده‌ایم کارهای شاخصی را در حوضه ترک اعتیاد و معتادان داشته باشیم و در همین راستا برای ۵۶ نفر از افراد که موفق به ترک اعتیاد شده‌اند با همکاری بهزیستی اشتغالزایی داشته‌ایم.

وی افزود: علاوه بر مشکلاتی که به منظور توانمندسازی معتادان داریم مشکل اساسی در بخش پیشگیری از اعتیاد است که متاسفانه به پاشنه آشیلی برای استان تبدیل شده است.

عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی تصریح کرد: طبق آمار سال ۹۰ حدود ۱٫۸ درصد در سطح شهرستان معتاد داشته‌ایم و رتبه ۲۲ در میان استان‌ها بودیم اما اکنون با افزایش این آمار در رتبه ۶ کشور قرار گرفته‌ایم، متاسفانه مدیران اهتمام کامل را در بحث اعتیاد ندارند.

عباسی بیان کرد: دشمنان ایران وقتی به این نتیجه رسیدند که در هیچ زمینه‌ای حتی در بحث تحریم نتوانستند بر مردم و کشور ایران اثر بگذارند به‌دنبال این هستند که برای نابودی بنیان خانواده تلاش کنند و از سال ۷۵ مشغول به این کار هستند و از مواد مخدر به‌عنوان صلاحی در جنگ نرم استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: امروزه در سنین ۷ تا ۱۵ سال یعنی قشر دانش‌آموز با آمار ۱٫۲ درصدی از بیماری اعتیاد رو به رو هستیم، در دانشگاه‌ها هم این آمار به ۲٫۸ درصد رسیده و بیشتر از روانگردان‌ها استفاده می‌کنند که اثرات نابهنجاری بر روی آنها دارد و عملا مواد سنتی از بین رفته‌اند اما متاسفانه مسئولان ما وارد این بحث نمی‌شوند.

عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی عنوان کرد: از مسئولان درخواست می‌شود که در زمینه پیشگیری‌ فرهنگ‌سازی لازم را انجام دهند زیرا امروزه ۳۰۰ هزار نفر تنها تحت پوشش پیشگیری از اعتیاد قرار دارند و به همین منظور از مسئولان درخواست داریم که به جای برگزاری مراسم‌های صوری و از بین بردن اموال عمومی، کارگاه‌های آموزشی را در ارگان‌های خود فعال کنند.