• تاریخ: آبان ۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12373

۹ واحد آلاینده در گشت شبانه محیط زیست اراک شناسایی شد

به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان مرکزی، سعید محمودی اظهار داشت: به منظور مقابله با تخلفات زیست محیطی واحدهای آلاینده در استان گشت و نظارت واحدهای صنعتی و تولیدی توسط کارشناسان محیط زیست این اداره کل با جدیت ان ...

به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان مرکزی، سعید محمودی اظهار داشت: به منظور مقابله با تخلفات زیست محیطی واحدهای آلاینده در استان گشت و نظارت واحدهای صنعتی و تولیدی توسط کارشناسان محیط زیست این اداره کل با جدیت انجام می‌شود.

وی افزود: روز گذشته تیم کارشناسی این اداره کل در حین گشت شبانه واحد‌های صنعتی در نواحی و شهرک‌های صنعتی شهرستان اراک موفق به شناسایی ۹ واحد آلاینده شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: این واحدها به صورت غیرمجاز نسبت به ایجاد کوره‌های ذوب زمینی ذوب ضایعات اقدام و سبب آلودگی هوای شهر اراک شده بودند.

محمودی بیان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان برای تحقق اهداف زیست محیطی و به منظور پیشگیری از ایجاد هرگونه آلودگی و تخریب محیط زیست از جمله آب، هوا و خاک، برنامه گشت و پایش شبانه واحدهای صنعتی را در سال ۹۶ به طور گسترده در برنامه کاری خود قرار داده است و با متخلفان برخورد قانونی می‌کند.