• تاریخ: آبان ۹, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12401

انهدام دو شبکه بین‌المللی قاچاق موادمخدر در کرمان

دو شبکه بین‌المللی قاچاق موادمخدر در استان کرمان با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(ع) منهدم شدند. به گزارش تسنیم، اعضای این شبکه از مرزهای سیستان و بلوچستان و مناطق کویری وارد کشور شده بودند که با هوشیاری سربازان گمنام ...

دو شبکه بین‌المللی قاچاق موادمخدر در استان کرمان با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(ع) منهدم شدند.

به گزارش تسنیم، اعضای این شبکه از مرزهای سیستان و بلوچستان و مناطق کویری وارد کشور شده بودند که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و در دو عملیات، باندهای سازمان‌یافته و مسلح قاچاق منهدم شدند.

در این عملیات‌ها بیش از دو تُن موادمخدر از نوع تریاک و حشیش و چهار قبضه سلاح جنگی از سوداگران مرگ کشف و ضبط و ۴ نفر دستگیر شدند.

قاچاقچیان با خودروهای اسکورت و مجهز به سیستم دودزا محموله موادمخدر را جابه‌جا می‌کردند که در دام اطلاعاتی گرفتار شدند و از آنان ۵ دستگاه خودرو با ۲ فقره پلاک جعلی توقیف شد.

در همین حدادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج از ضربه زدن به یکی از باند‌های فعال و مسلح قاچاق مواد مخدر خبر داد و گفت: اعضای این باند به جابجایی محموله‌های کلان مواد مخدر از مرز‌های شرقی به استان‌های عمقی کشور اقدام می‌کردند.

به گزارش میزان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج از ضربه زدن به یکی از باند‌های فعال و مسلح قاچاق مواد مخدر خبر داد و گفت :اعضای این باند به جابجایی محموله‌های کلان مواد مخدر از مرز‌های شرقی به استان‌های عمقی کشور اقدام می‌کردند.

مجید سیمی اظهار کرد: پس از چندین ماه کار اطلاعاتی از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان با دستور قضائی، باند مذکور در جنوب استان کرمان مورد ضربه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کلیه سرکردگان اصلی این باند در داخل و خارج از کشور مورد شناسایی قرار گرفته اند، افزود: در آخرین درگیری ماموران اطلاعاتی با اعضای این باند، یک قاچاقچی دستگیر شده است.

این مقام قضائی اعلام کرد: در این عملیات علاوه بر کشف ۵۵۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک یک دستگاه خودرو به همراه مقادیری سلاح جنگی وفشنگ ضبط شده است.

دادستان کهنوج بیان داشت:تحقیقات تکمیلی در شعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج ادامه دارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج همچنین از کشف ۳۰ بسته ۱۰ کیلوگرمی مواد مخدر از نوع تریاک از داخل سرویس بهداشتی یک منزل مسکونی در کهنوج خبر داد و افزود:در این رابطه نیز یک متهم دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است.