• تاریخ: آبان ۱۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12433

تجمع بزرگ دانش‌آموزان اراکی در راهپیمایی ۱۳ آبان برگزار می‌شود

نشست هماهنگی بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان شهرستان اراک ظهر امروز با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی شهر اراک به میزبانی فرمانداری اراک برگزار شد. در این شنست ضمن بررسی برنامه‌های ارائه شده از سوی دستگاه‌های اجرایی ...

نشست هماهنگی بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان شهرستان اراک ظهر امروز با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی شهر اراک به میزبانی فرمانداری اراک برگزار شد.

در این شنست ضمن بررسی برنامه‌های ارائه شده از سوی دستگاه‌های اجرایی بر روند اجرایی این طرح‌ها در ایام بزرگداشت سیزدهم آبان ماه مورد بررسی قرار گرفتند.

​​​​​​معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اراک با اشاره به اهمیت بزرگداشت ۱۳ آبان اظهار داشت: هر ساله حضور مردم و دانش آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان از اهمیت زیادی برخوردار است و امسال با توجه به اتفاقات اخیر بر حساسیت این موضوع اضافه می‌کند و آن چیزی نیست جز سخنان بی‌پایه و اساس رئیس جمهور آمریکا که اخیرا درباره موضوعاتی متاسفانه صحبت‌های سخیفانه‌ای داشته که در پاسخ رئیس جمهور کشورمان بسیار سنجیده پاسخ وی را دادند که تحسین جهانیان را در پی‌داشت و درباره مراسم تجربه سالیان گذشته نشان دادکه با حضور گسترده مردم دشمنان اسلام به سرعت تغییر موضع دادند و عقب نشینی قابل توجه‌ای دارند.

علیرضا زارعی افزود: با توجه به موارد ذکر شده و تحولات منطقه‌ای اهمیت حضور مردم امسال دو چندان است و شرایط ویژه‌ای را داریم و طبق هماهنگی و تصمیماتی که در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همزمان با سراسر کشور اتخاذ شده امسال موضوع پررنگ حضور بیشتر مردم در روز ۱۳ آبان است و امسال تنها به حضور دانش آموزان تاکید نداریم و خواهان حضور مردم در کنار دانش آموزان هستیم.

معاون سیاسی فرماندار اراک تصریح کرد: این موضوع وجه تمایز مراسم امسال نسبت به سالیان گذشته است و ما تنها در این مراسم وظیفه بستر سازی را داریم برای تسهیل حضور دانش آموزان و مردم که این حضور پاسخ کوبنده‌ای باشد بر سخنان بیهوده رئیس جمهور آمریکا و سرکرده‌های کفر که دائما در تلاش ضربه زدن به انقلاب ما هستند.

تجمع دانش‌آموزان با لباس متحدالشکل روز ۱۳ آبان در اراک

زارعی بیان کرد: طبق جلساتی که در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد تصمیمات و مصوبات مناسبی برای این مراسم اتخاذ شد و وظایفی را بر عهده دستگاه‌ها گذاشتیم که همگی و در هر ارگانی باید سعی در بهتر انجام شدن این امور داشته باشیم.

وی ادامه داد: این مراسم همراه با دو روز تعطیلی مدارس و ساعت ۹:۳۰ صبح روز یکشنبه ۱۳ آبان برگزار می‌شود و مسیری را در نظر گرفته‌ایم که ابتدای مسیر و تجمع از وردی بازار، خیابان امام(ره) و خیابان امیرکبیر است و طبق مصوبات بنا شده که آموزش و پرورش مراسم‌هایی را برای دانش آموزان انجام دهد و تصمیم بر آن شده که تجمع دانش آموزان با لباس متحد شکل انجام می‌شود و در بحث امنیت هم یگان‌های انتظامی تدابیر لازم را برای این روز در نظر بگیرند و سیاست‌های ترافیکی را اعمال کنند به سبب تسهیل حضور مردم و دانش آموزان برای حضور در این مراسم و شهرداری از نظر فضاسازی شهری و هلال احمر از نظر مستقر کردن نیروی امدادی مورد نیاز و دستگاه‌های دیگر در حیطه وظیفه دستگاه خود و ما تاکید ویژه ای بر اهمیت جلوه دار بودن مراسم را داریم.

معاون فرماندار اراک عنوان کرد: این مراسم در روستاهای بزرگ شهرستان اراک هم انجام می‌شوند و در مراکز بخش به غیر از بخش مرکزی و دستور عمل‌ها را در مصوباتی برای مسئولان ارسال می‌کنیم و در بحث تسهیل حمل و نقل دانش آموزان ۶۰ دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده و صداو سیما در شهرستان‌ها هم پوشش مراسم دارد و هماهنگی‌های لازم در این باره انجام شده و این در خواست را داریم که کسی مراسم جداگانه‌ای را در نظر نگیرد تا تجمع مناسبی را داشته باشیم.

تمهیدات لازم برای تهیه کالاهای فرهنگی ۱۳ آبان اندیشیده شود

زارعی خاطرنشان کرد: ارگان‌هایی که برای این مراسم قصد تدارک ویژه‌ دارند با آن مشکلی نداریم ولی مسئولیت تمامی کارها برعهده خود ارگان‌ها قرار دارد و درباره بحث چاپ تصاویر شهدا از طرف سپاه از این حرکت زیبا استقبال می‌کنیم ولی به سبب این که تصاویر حاوی نام‌الله هستند باید تمهیداتی انجام شود.

وی ادامه داد: پس از پایان مراسم این تراکت‌ها کامل جمع آوری می‌شود تا زیر پا و در خیابان‌ها باقی نماند تا به این نام عظیم اهانت شود و از خواسته آموزش و پرورش مبنی بر این که در آن روز دانش آموزان همراه با کتاب جغرافیا باشند که در صحنه‌ای نمادین کتاب‌های خود را بالا بگیرند در پاسخ به سخنان رئیس جمهور آمریکا استقبال می‌کنیم و این کار را در دستور کار قرار می‌دهیم.