• تاریخ: آبان ۱۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12424

نظام آموزشی کشور باید با فناوری، کار و کارآمدی همراه باشد

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در دیدار با دانش‌آموزان بسیجی اظهار داشت: یکی از مشکلات نظام آموزشی کشور همراه نبودن آن با فناوری، تکنولوژی و کار و کارآمدی است، آموزش‌های مدرسه‌ای خود به تنهایی ارزش ذاتی ندارد ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در دیدار با دانش‌آموزان بسیجی اظهار داشت: یکی از مشکلات نظام آموزشی کشور همراه نبودن آن با فناوری، تکنولوژی و کار و کارآمدی است، آموزش‌های مدرسه‌ای خود به تنهایی ارزش ذاتی ندارد و باید همراه با تجربه، دانش و کارآفرینی باشد که به آن علم نافع می‌گویند.

وی افزود: علمی که همراه با کارآمدی باشد درست بوده و غیر از آن علم مضر بوده، باید در علم و دانش هم رضای خدا را درنظر داشته باشیم و راه صحیح را انتخاب کنیم نه علمی که مضر باشد و نه علمی که با آن بمب اتم بسازیم و بر سر دیگران آوار کنیم، باید همیشه نسل جوان به‌دنبال راه درست باشند و از بیراهه رفتن بپرهیزند، به‌دنبال سیاست‌های درست باشند نه سیاست آل سعود، سیاست نتانیاهو یا امثال آنها بلکه سیاستی که سیاست علوی و فاطمی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: بازوی قلم، اسلحه و زبان سه بازوی مهمی هستند که باید در راه درست از آنها استفاده کرد، قدرت علم، فن‌آوری و تکنولوژیکی و قدرت دفاعی و رزمی از سوی دیگر همه لازم بوده و ترکیب این دو موضوع مهم و حیاتی است.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: حرکت در مسیر علم و رسیدن به مرزهای علمی برای پیشرفت کشور و ساختن تمدن لازم بوده و باید همه نهادها تلاش کنند تا این دانش‌آموزان را که نهال‌های ارزشمند و امیدهای آینده هستند را در راستای قله‌های علم و معرفت حرکت دهیم.

وی ادامه داد: استعمارگران برای ضربه زدن به جوانان ما مثل آمریکایی‌ها دانشگاه بیروت را راه‌اندازی می‌کنند که افراد را به‌عنوان مهره‌های خود تربیت کنند، حال اگر خود ما این همه سرمایه را به خوبی تربیت کنیم هر کدام صد برابر بمب اتم می‌تواند موثر باشد، دیگر نیاز به بمب اتم نداریم، باید برای تربیت انسان‌هایی چمران‌گونه و مطهری‌گونه تلاش کنیم، افراد بلندقامت و وفاداری به ملت و آرمان‌های اسلامی که سرمایه‌های ارزشمندی بودند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: آموزش و پرورش و دیگر نهادها باید برای تربیت چنین افرادی بسترسازی کنند و باید تلاش کنند تا شمیشیر زبان، شمشیر قلم و شمشیر اسلحه همسو با هم یعنی در راستای اهداف متعالی نظام اسلامی عمل کنند.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: بعد نظامی در بحث آموزش بسیار موثر بوده و یکی از ضروریات است، یکی از مشکلاتی که در طول تاریخ از زمان شاه اسماعیل در جنگ چالدران با آن مواجه بودیم بحث قدرت نظامی بود که در طول ۴۰۰ تا ۵۰۰ سال گذشته همواره از این ناحیه آسیب دیدیم و در اکثر موارد نداشتن یک قدرت مرکزی سبب آسیب دیدن کشور می‌شد و از هر سمتی به کشور آسیب می‌رساندند و در اثر همین ضربه‌ها خیلی از مناطق را از دست دادیم که اگر قدرت مرکز داشتیم این طور نمی‌شد و تمام این شکست‌ها و آسیب‌ها در اثر بی‌عرضگی، فساد، خودفروشی‌ها و عدم وجود یک قدرت مرکزی بود که اتفاق افتاد.

وی افزود: اگر ۷۰ سال پیش هم این قدرت را داشتیم نمی‌گذاشتیم اسرائیل به وجود بیاید، سال ۱۳۲۷ شاه خبیث اسرائیل را به رسمیت شناخت، اینکه بپذیریم دیگران برای ما نقشه بکشند خیانتی بیش نیست، صهیونیست و انگلیسی‌ها خیانت کردند و داعش شکل گرفت اما خوشبختانه یک مدیر لایق، یک سردار رشید، انسانی که با چشم بینا ۱۰۰ سال آینده را می‌بیند به خوبی شرایط را مدیریت می‌کند، باید همه در این راستا تلاش کنیم لحظه‌ای غفلت سبب می‌شود اتفاقاتی که به‌دنبال شکل‌گیری اسرائیل رخ داد اتفاق بیفتد، بنابراین نیاز به همتی مشابه هشت سال دفاع مقدس داریم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: امروز هم به همتی مشابه هشت سال دفاع مقدس که دشمن را به خاک سیاه نشاند داریم، وقتی آمریکا و رسانه‌های خبیث و جاسوس متصل به سی ان ای بدانند که مردم ایران با تمام توان پشت یکدیگر هستند و از سپاه حمایت می‌کنند ناامید می‌شوند و این بزرگترین سرمایه است و شما نسل جوان با همت بلندتان می‌توانید تمام این عربده‌ها و توطئه‌ها را نقش بر آب کنند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: ۳۶ هزار نوجوان غیرتمند دانش‌آموز در عرصه‌های مختلف دفاع مقدس جان‌فشانی کردند، امروز وظیفه شما نسل جوان است که در برابر بیگانگان ایستادگی کنید و فردا وظیفه نسل آینده، تحت تاثیر مفسدان و بیگانگان قرار نگیرید، گاهی شاید خانواده‌ها به‌سبب شرایطی که در آن قرار دارند ۱۰۰ درصد با شما موافق نباشند اما شما باید در لابه‌لای این شرایط راه درست را که راه عزت و شرف است انتخاب کنیم.

وی ادامه داد: لجن پراکنی و افراد فاسد و مفسد بسیار هستند که قصد دارند با سرگرم کردن جوانان ما به مواد مخدر و دیگر آسیب‌ها آنها را از اهداف متعالی بازدارند اما باید نسل جوان ما هوشیار باشند و راه درست را انتخاب کنند زیرا اگر غفلت کنیم دیگر نمی‌توانیم جبران کنیم، قدر فرصت‌ها، نعمت‌ها و عمر را بدانیم و بدانیم که کوچکترین غفلتی ضربه بزرگی را به‌دنبال دارد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: بنابراین اگر خانواده‌ها هم در انتخاب راه درست که راه رضای خداست با شما به طور ۱۰۰ درصدی موافق نبودند شما راه درست را انتخاب کنید، در کنار اینکه احترام به پدر و مادر ۱۰۰ درصد لازم است اما اگر خدای ناکرده خواسته خانواده مخالف این مسیر بود باید راه رضای خدا را درنظر داشته باشید و شاخص اصلی رضایت قلب ولی عصر(عج) باشد.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: شما دانش‌آموزان باید بسیجی‌وار رفتار کنید و برخوردتان با دیگران منفی نباشد و به گونه‌ای نباشد که دیگران فکر کنند از اسم بسیجی سوءاستفاده می‌کنید، امیدواریم که با تلاش شما نسل جوان بساط داعش و امثال آن را جمع کنیم، خدا هم بساط آل سعود را هم جمع می‌کند و ماییم و آینده منطقه غرب آسیا که جایگاهی برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) است.