• تاریخ: آبان ۱۶, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12449

موکب ستاد اربعین استان مرکزی در هر وعده آماده پذیرایی از ۱۰ هزار زائر است

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مجید عسگری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساخت پارکینگ با ظرفیت ۱۱۰ هزار خودرو، توزیع اقلام مواد غذایی، ارائه انواع خدمات پشتیبانی، ساماندهی و تامین روشنایی معابر شهری، ارائه خدما ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مجید عسگری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساخت پارکینگ با ظرفیت ۱۱۰ هزار خودرو، توزیع اقلام مواد غذایی، ارائه انواع خدمات پشتیبانی، ساماندهی و تامین روشنایی معابر شهری، ارائه خدمات درمانی و توانبخشی از سوی دانشکده علوم پزشکی و اداره کل بهزیستی استان مرکزی از جمله خدمات ستاد اربعین استان مرکزی در مرز مهران است.

وی افزود: یک دستگاه ماشین آتش‌نشانی، یک دستگاه ماشین حمل زباله، یک دستگاه تانکر آب، یک دستگاه گریدر و بولودزر هم از استان مرکزی در مرز مهران برای خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به زائران مستقر شده و ۱۱۰ پارکبان با همکاری شهرداری‌های اراک، ساوه و خمین در مهران مستقر شده‌اند.

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی تصریح کرد: علاوه بر تقسیم غذا بین زائران با ارائه میان وعده‌های سیب و فتیر از زائران حرم حسینی(ع) در موکب استان مرکزی پذیرایی می‌شود و هم اکنون با پخت ۲۰ تن سیب زمینی و ۵۰۰ کیلوگرم تخم مرغ آماده پذیرایی از زائرانی که از حرم امام حسین (ع) باز می‌گردند هستیم.

عسگری بیان کرد: موکب ستاد اربعین استان مرکزی در نقطه مرزی مهران متوسط روزانه از حدود ۳۰ هزار زائر پذیرایی می‌کند و در هر وعده غذایی پذیرای پنج تا ۱۰ هزار زائر است.

وی ادامه داد: خدمات‌رسانی ستاد اربعین حسینی(ع) استان مرکزی در ۲ موکب در صحن حضرت زهرا(س) در مرقد مطهر امام علی(ع)، یک موکب در شهر کاظمین و در مجاورت آرامگاه ملکوتی امامین جوادین(ع) در عراق انجام می‌شود.

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی عنوان کرد: خدمت‌رسانی این ستاد در حوزه‌ کمیته‌های سیاسی و کنسولی، حمل و نقل و سوخت، بهداشت و درمان، امنیتی و نظامی، اسکان،کمیته فرهنگی و آموزش، اطلاعاتی، مشارکت های مردمی و تغذیه، زیرساخت و امداد و نجات انجام می‌شود.

عسگری خاطرنشان کرد: به طور ویژه خدمات‌رسانی ستاد اربعین استان مرکزی به زائران حرم حسینی(ع) از ۱۰ روز قبل از اربعین آغاز شد و تا چها روز بعد از آن هم ادامه دارد.

وی اضافه کرد: برای شرکت در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) افراد باید با در دست داشتن روادید به مرزها مراجعه کنند و در غیر این صورت نمی‌توانند از کشور خارج شوند.

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی تصریح کرد: امسال از نیمه دوم مهرماه حدود ۲۱ هزار نفر از نقاط مختلف استان مرکزی برای شرکت در آیین پیاده‌روی اربعین نام نویسی کردند.