• تاریخ: آبان ۱۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12464

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: محتوای فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را متولیان فرهنگی در اختیار بگیرند

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح امروز در جلسه درس اخلاق مدیران که در بیت امام جمعه اراک برگزار شد اظهار داشت: امروزه گسترش شبکه‌های اجتماعی لزوم مدیریت سازمان یافته این فضاها با یک ساختار فرهنگی را ایجاد می‌کند زیرا ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح امروز در جلسه درس اخلاق مدیران که در بیت امام جمعه اراک برگزار شد اظهار داشت: امروزه گسترش شبکه‌های اجتماعی لزوم مدیریت سازمان یافته این فضاها با یک ساختار فرهنگی را ایجاد می‌کند زیرا استفاده از مطالب و محتواهای غیر فرهنگی و مغایر با ارزش‌های اسلامی و اخلاقی در برخی از این شبکه‌ها مشاهده می‌شود که خطر بزرگی برای نسل جوان و جامعه اسلامی است.

وی افزود: محتواهای مغایر با ارزش‌های اسلامی می‌توانند با تاثیرگذاری بر نسل جوان آثار مخرب و جبران‌ناپذیری را به‌دنبال داشته باشند و همان‌طور که شاهد هستید امروز این شبکه‌ها به‌عنوان ابزاری برای ضربه زدن به ایران اسلامی توسط دشمنان استفاده می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: محتوای این فضاها باید توسط دستگاه‌های فرهنگی تهیه و مدیریت شود و مدیریت صحیح این فضاها و شبکه‌ها باید توسط تمامی مدیران و مسئولان نظام اسلامی مورد توجه قرار گیرد زیرا تمامی ما دربرابر آرمان‌های امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری و ایثارگری‌ها و مقاومت‌های مردم شریف ایران اسلامی مسئول هستیم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: حضور در این فضاها با مطالب و محتواهای غیر فرهنگی و مغایر با ارزش‌های اسلامی به میدانی برای نبرد دشمن علیه آرمان‌های انقلاب اسلامی تبدیل شده و مردم ایران اسلامی باید با تمام توان در این فضاها و شبکه‌ها توطئه‌ها و دسیسه‌های شوم دشمنان را خنثی کنند.

وی ادامه داد: خدمتگزاری در جامعه اسلامی موهبتی خدادادی بوده و ذکات آن تلاش برای خدمت به مردم، رشد و توسعه کشور و تقویت بنیه اقتصادی آن است که باید در برنامه‌ کاری تمامی دستگاه‌ها قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران در حوزه بین‌المللی هم با هجمه‌های دشمنانی چون آل سعود، آمریکا و داعش رو به رو بوده که راه مقابله با این هجمه‌های انسجام و یکپارچگی است.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: نظام استکباری با توطئه و دسیسه به‌دنبال ضربه زدن به ایران اسلامی بوده اما همواره با رهنمودهای و توصیه‌های مدبرانه مقام معظم رهبری با شکست روبه‌رو شده که مردم باید قدردان این دلسوزی‌ها و همچنین نعمت بزرگ ولایت فقیه باشند.

وی با اشاره به مراسم پیاده‌روی اربعین گفت: حماسه عظیم و اعجازانگیز پیاده‌روی اربعین نمادی از یکپارچگی و وحدت و انسجام مذهب تشیع بوده که لازم است این مراسم هر سال با شکوه بیشتری برگزار شود زیرا این پیاده‌روی یک حرکت ارزشمند بوده و بیانگر راه روشنی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: از عوامل عمده حوادث اخیر منطقه و کشتار مردم بی‌گناه یمن می‌توان به تکبر و جاه‌طلبی استکبارگرانی اشاره کرد که با خوی شیطان‌گون به‌دنبال چپاول و خونریزی هستند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به ضرورت توسعه اشتغال در کشور گفت: یکی از راه‌های توسعه و رونق تولید جلوگیری از ورود کالای قاچاق بوده و لازم است که در این راستا فرهنگ تولید و اشتغال در کشور نهادینه شود.