• تاریخ: آبان ۲۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12510

اقلام امدادی هلال احمر استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده غرب کشور ارسال شد

محمد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک اظهار داشت: بلافاصله پس از اینکه جمعیت هلال احمر استان مرکزی از زلزله کرمانشاه مطلع شد تیم واکنش سریع، آواربردار و اسکان اضطراری این جمعیت به صورت تخصصی اعزام شدند. وی افزود ...

محمد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک اظهار داشت: بلافاصله پس از اینکه جمعیت هلال احمر استان مرکزی از زلزله کرمانشاه مطلع شد تیم واکنش سریع، آواربردار و اسکان اضطراری این جمعیت به صورت تخصصی اعزام شدند.

وی افزود: تیم درمان اضطراری برای مواقع لازم و همچنین تیم سگ‌های تجسس هم اعزام شده‌اند.

مدیرعامل هلال‌ احمر استان مرکزی تصریح کرد: یک کامیون به صورت اولیه برای تیم‌های واکنش سریع، ۱۲۰ تخته پتو، ۲۴ تخته چادر و سه دستگاه آمبولانس مواردی هستند که به سرعت به منطقه اعزام شده‌اند.

محمدی با بیان اینکه کمک‌های نقدی و غیرنقدی زیادی توسط مردم جمع‌آوری شده و مردم همدلی و همکاری خود را با حضور پررنگ خود نشان دادند، افزود: امروز صبح نزدیک به ۱۰ کامیون حاوی ۴۳ هزار بطری آب معدنی به کرمانشاه اعزام شده و کمک‌ها همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل هلال‌ احمر استان مرکزی عنوان کرد: تقاضای ما از مردم این است که کمک‌های غیرنقدی خود را که شامل پتو، کنسرو، خشکبار، البسه نو و آب معدنی برای اعزام به غرب کشور به دست ما برسانند که تا این لحظه هم حضور پررنگی از مردم مشاهده شده است.

محمدی با بیان اینکه جمعیت هلال‌ احمر استان مرکزی هم در ساعات اولیه دو هزار تخته پتو و یک هزار تخته چادر بارگیری کرده و با هماهنگی مدیریت بحران به کرمانشاه اعزام کرد، افزود: شب گذشته هم یک هزار تخته چادر بارگیری و با وسیله نقلیه‌ای که توسط دستگاه‌های عضو تهیه شده بود اعزام شد و هم اکنون هم یک هزار تخته موکت از شهرستان خمین و یک هزار تخته موکت از تفرش هماهنگ شده که به مناطق زلزله زده ارسال شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به شرایط حاکم بیشترین احتیاج ما درحال حاضر چادر است که توسط جمعیت هلال‌احمر تامین می‌شود و مردم عزیز کمک‌های خود را در قالب پتو، خشکبار، آب معدنی و البسه گرم و نو برای ارسال به مناطق زلزله زده تهیه کنند.

محمدی بیان کرد: به هیچ عنوان افراد شخصا برای کمک به مناطق زلزله زده اقدام نکنند چون در راستای امدادرسانی با مشکل روبرو می‌شوند، تمامی افرادی که قابلیت کمک دارند می‌توانند با تلفن ۳۲۲۱۳۲۳۸ تماس بگیرند و مشخصات خود را اعلام کنند تا در صورت نیاز با آنها تماس گرفته شود.

وی ادامه داد: خواهشمندیم عزیزان کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۹۹۹۹۹ بانک ملی، ملت و سپه واریز کنند و فیش را تحویل جمعیت هلال‌ احمر دهند.