• تاریخ: آبان ۲۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12529

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۰۸/۲۶

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به وقوع زلزله اخیر در استان کرمانشاه اظهار داشت: براثر زلزله اخیر و وقوع زلزله‌های دیگر در کشور شاهد اتفاقات و عواقب دردناک و ناراحت‌کننده‌ای ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به وقوع زلزله اخیر در استان کرمانشاه اظهار داشت: براثر زلزله اخیر و وقوع زلزله‌های دیگر در کشور شاهد اتفاقات و عواقب دردناک و ناراحت‌کننده‌ای در کشور هستیم که باید یک چاره‌اندیشی اصولی در این باره انجام و از سوی مسئولان در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

وی افزود: لازم و ضروری است که دولت و مجلس مصوبات مربوطه و لازم را پیگیری کنند تا بنا و ساختمان‌ها به صورت مقاوم در برابر زلزله ساخته شوند و شاهد میزان بالای خسارات و تلفات در هنگام وقوع زمین لرزه نباشیم این در حالی است که بناها و ساختمان‌های روستایی باید بهسازی شوند و در ساخت و ساز شهری نیز باید همه استانداردهای لازم روز به‌کار گرفته شود نه اینکه با وقوع یک زلزله، بیمارستانی که باید به مردم امدادرسانی کند خود تخریب شود و برسر بیماران آوار شود.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: باید افراد و پیمانکارانی که در ساخت و سازها مخصوصا در مورد اماکن عمومی همچون بیمارستان و دیگر مراکز کوتاهی داشته‌اند مواخذه شده و با آنها با جدیت برخورد شود.

امام جمعه اراک با اشاره به موضوع امدادرسانی به زلزله‌زدگان گفت: امداد بی‌دریغ و بی‌بدیل مردم به هموطنان زلزله‌زده کرمانشاه از همان ساعات اولیه وقوع حادثه، تجلی الگوپذیری از مکتب نوع دوستی و برادری اسلامی است و از سوی دیگر نیروهای امدادی مانند هلال احمر، قوای مسلح و دیگر نهادها که به پیروی از فرمایش و تدابیرمقام معظم رهبری در محل حادثه برای خدمت‌رسانی حضور یافتند.

وی عنوان کرد: کمک‌های سایر امدادرسانان به زلزله‌زدگان نشان داد که در هر شرایطی انسجام و اتحاد میان مردم پابرجاست و از هیچ خدمتی به هموطنان خود دریغ نمی‌کنند و در این میان مردم استان مرکزی مانند دیگر مردم ایران اسلامی نقش تاثیرگذار خود را به خوبی ایفا کردند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: طبق آمار اعلام شده تاکنون در قالب ۴۶ کامیون، ۳ هزار تخته چادر، ۲۰۰هزار بطری آب معدنی، پتو، مواد غذایی و سایر ملزومات، از استان مرکزی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعزام شده است که همگام با دیگر دستگاه های مسئول، سپاه استان نیز مسئولیت امدادرسانی به مردم زلزله زده ۱۰روستا را در کرمانشاه برعهده گرفت و ۵۰۰تن برنج و ۷ تن گوشت توسط سپاه به این مناطق فرستاده شده است.

هفته بسیج فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ بسیجی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، بسیج همواره افتخارآفرینیکرده و در عرصه‌های مختلف نقش تاثیرگذاری را ایفا کرده است چرا که بسیج از میان اقشار مردم برخواسته، مردمی که در هر زمینه‌ای تحقق آرمان‌های انقلاب و امام راحل و شهدا را دنبال می‌کنند و در این مسیر از هیچ گونه ایثار و جانفشانی دریغ نکرده و نخواهند کرد.

وی افزود: همه مسئولان و فعالان نظام در جامعه ما بسیجی هستند چرا که خالصانه برای پیشرفت و حفظ نظام و نیز خدمت به مردم تلاش می کنند و رمز موفقیت بسیجیان این است که بدون هیچ چشمداشتی برای حفظ انقلاب تلاش می کنند و این روحیه بسیجی باید در بین همه مسئولان ما وجود داشته باشد.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: هفته بسیج فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ بسیجی در بین مردم و مسئولان است و در ادارات باید در این هفته به منظور ترویج فرهنگ بسیجی تلاش بیشتری شود.

زندگی پیامبر اکرم(ص) سرلوحه زندگی همه افراد جامعه باشد

امام جمعه اراک با اشاره به فرارسیدن ۲۸ صفر گفت: نبی مکرم اسلام(ص) ۲۳ سال در راه اسلام، هدایت بشر و نجات انسان ها از جهالت مجاهدت کرد و یک الگوی خداپرستی باعظمت را برای همه انسان ها برجای گذاشت.

دری نجف آبادی بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در شرایطی و در جامعه‌ای برای هدایت مردم مبعوث شد که در آن عدالت و انسان دوستی و امنیت وجود نداشت و با وجود پربرکت خود و دین اسلام، راه سعادتمندی و آرامش دنیوی و اخروی را به جامعه بشریت نشان داد.

وی با تاکید بر لزوم تبیین ویژگی های شخصیتی پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) ادامه داد: اخلاق مداری از جمله ویژگی های بارز حضرت محمد (ص) بود که باید ویژگی‌های پیامبر اکرم(ص) سرلوحه زندگی همه افراد جامعه باشد چراکه پیامبر اکرم(ص) دارای ویژگی‌های همچون خوش اخلاقی، مجاهدت در راه خدا، مهربان و حامی ایتام بوده است.

انتهای پیام/