• تاریخ: آذر ۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12567

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی: تفکر انقلابی بسیجی داعش را به زباله‌دان تاریخ انداخت

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در جمع اقشار مختلف بسیجیان اراک اظهار داشت: در نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب که در قاهره به درخواست عربستان برگزار شد هیچ کدام از اتهاماتی که به ک ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در جمع اقشار مختلف بسیجیان اراک اظهار داشت: در نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب که در قاهره به درخواست عربستان برگزار شد هیچ کدام از اتهاماتی که به کشورمان زده شده واقعیت ندارد.

وی افزود: عربستان سعودی با دلارهای نفتی خود در تلاش است در منطقه حکمرانی کند اما کشور ایران با تمام قدرت و با اقتدار روز افزون در مقابل آنها و هر کشوری که به منافع ملی ایران تجاوز شود ایستاده است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: ملت همیشه در صحنه کشورمان باید بداند تنها با انسجام، وحدت و یکپارچگی ملی و آمادگی همه جانبه نظامی می‌تواند در مقابل توطئه‌های دشمنان نظام ایستادگی کند.

امام جمعه اراک بیان کرد: بسیجیان در اقصی نقاط کشور باید به منظور آمادگی رزمی و دفاعی خود بکوشند تا در صورت نیاز بتوانند با اقتدار هر چه تمام‌تر در مقابل دشمنان ایستادگی کنند.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: نقش بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر بوده و تقویت روحیه بسیجی بسیاری از مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور را برطرف می‌کند و با توجه به ظرفیت میلیونی بسیج برای سازندگی و اجرای اقتصاد مقاومتی باید وحدت و همگرایی در بسیج تقویت شود.

وی ادامه داد: شجره طیبه بسیج در مقابله با چالش‌های اجتماعی از قبیل فضای مجازی نقش به‌سزایی دارد زیرا از ظرفیت فرهنگ‌سازی و تولید محتوا در فضای مجازی برخوردار است.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: شجره طیبه بسیج از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است که نتیجه تفکر بسیج هسته‌های مقاومت در سراسر دنیا اسلام است که امروز آثار آن را در جهان اسلام می‌بینیم و امروز آثار مثبت آن را می‌فهمیم و در حالی که دشمن با تهاجم همه جانبه استکبارو صهیونیست،داعش وهابی و تکفیری، بن یزید و بن سلمان و امثال آن ها به اسلام ناب محمدی حمله می‌کند تفکر بسیجی غالب بوده و دنیا را تحت تاثیر دارد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: بسیج به عنوان بزرگترین نهاد مردمی کشور از ظرفیت‌های بسیاری برای حضور در عرصه‌های مختلف برخوردار است زیرا نه تنها تمام جغرافیای کشور را در نقاط شهری و روستایی تحت پوشش قرار داده بلکه از تنوع ماموریت و تعدد و گستردگی فراوان رده‌های وابسته در اقشار و صفوف مختلف و در بخش‌های مختلف برخوردار است.

سوریه و لبنان خاکریز ایران اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی اسرائیل

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: گروهک داعش حامی سردمداران غربی و مرتجعین عربی امروز نابود شد و این حاصل تلاش نیروهای بسیجی در منطقه و خارج منطقه است هر چند برخی از مغرضان به این رویه مقابله با داعش ایراد می‌گرفتند زیرا بین خاکریز ما و اسرائیل، سوریه و لبنان قرار داشت و اگر سوریه را فتح می‌کردند به این معنا بود که یک خاکریز به ما نزدیک می‌شدند و ما باید در خاکریزهای نزدیک با آنان مبارزه می‌کردیم که این کار خساراتی را به ما وارد می‌کرد.

امام جمعه اراک تصریح کرد: امروز بعد از سه سال در عراق و هفت سال در سوریه این کشورها به آرامش نسبی رسیده اند زیرا داعش نابود شده و دیگر حکومتی در منطقه‌ای ندارند و تنها پراکنده برخی از افراد هستند که جنایت‌هایی را انجام می‌دهند که خوشبختانه در این دو کشور دیگر اثری از آنان وجود ندارد.

وی افزود: همه این ماجراها درس بسیار بزرگی به ما داد مانند ایستادگی، آموزش، همبستگی ملی، همبستگی بین‌المللی و تقویت جبهه مقاوت برای مقابله با هر نوع توطئه‌ای که باید به آن عمل کنیم.

دری نجف آبادی عنوان کرد: با صحبت هایی که با فرمانده سپاه و مسئولان استان انجام شد قرار بر آن شد تا حساب بانکی باشد که برای ساخت مسکن برای زلزله زدگان از مردم کمک بخواهیم تا ما بتوانیم آن منطقه که به استان مرکزی سپرده شده است را هر چه سریع‌تر بتوانیم به مردم تحویل دهیم.