• تاریخ: آذر ۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12599

خطبه های نماز جمعه١٣٩۶/٠٩/٠٣

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به وقوع زلزله اخیر در غرب کشور اظهار داشت: در زلزله کرمانشاه مردم مومن و نوع‌دوست ایران اسلامی نشان دا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به وقوع زلزله اخیر در غرب کشور اظهار داشت: در زلزله کرمانشاه مردم مومن و نوع‌دوست ایران اسلامی نشان دادند که در هر زمینه همواره دست یاری به سوی مردم و هموطنان خود گشوده و با روی باز از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنند.

وی افزود: امروز و پس از وقوع این حاثه، زلزله‌زدگان نیاز فوری و زیادی به داشتن سرپناه دارند، بنابراین لازم است تا کمک‌های نقدی از سوی مردم نوع دوست و همیشه در صحنه برای این مهم پرداخت شود تا هر چه سریع‌تر این اتفاق محقق شود.

امام جمعه اراک با اشاره به شکست داعش در منطقه گفت: حامیان تروریست‌هایی مانند داعش باید بدانند که با وحدت و همدلی مسلمانان هیچ کاری نمی‌توانند از پیش ببرند و در نهایت بنیان دسیسه پوشالی و برنامه‌های آنها به هم می‌ریزد بنابراین باید بدانیم که بسیاری از این فتنه‌ها در منطقه خاورمیانه زیر سر صهیونیست‌ها و ایادی استکبار جهانی است و تا زمانی که رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار محو نشود این مسائل ادامه دارد بنابراین می‌طلبد که جهان اسلامی با یکپارچگی در برابر ظالمان و زورگویان و متجاوزان بایستد.

وی اضافه کرد: در این مسیر مسلمانان باید از آگاهی و بصیرت و هوشیاری استفاده کنند و با تمام توان با استکبار جهانی و حکومت‌های دست نشانده آن به مقابله برخیزند زیرا امروز حامیان آمریکا و اسرائیل در منطقه جنایات بسیار را رقم می زنند و آل‌سعود در یمن به کشتار وحشیانه مردم مسلمان و بی‌گناه می‌پردازد و مجامع بین‌المللی نیز در برابر این اقدامات سکوت اختیار کرده‌اند در حالی که انتظار می‌روند وارد عمل شوند و از ادامه جنایات جلوگیری کنند.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی همواره به دنبال توطئه علیه نظام اسلامی هستند و بنابراین امروز همه ما باید اتحاد و انسجام را سرلوحه کار خود قرار دهیم و تجربه نشان داده که هر گاه با اتحاد و انسجام عمل کرده‌ایم توانسته‌ایم بر دشمن پیروز شویم و همین سبب شد که داعش را نابود سازیم.

وی افزود: در جریان مقابله با داعش در سوریه و عراق، نیروهای مردمی، سپاه قدس، حشدالشعبی توانستند با اتحاد و انسجام بر تروریست‌ها پیروز شوند و آنها را از سرزمین اسلامی به بیرون بیندازند.