• تاریخ: آذر ۱۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12664

خطبه های نماز جمعه ١٣٩۶/٠٩/١٠

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان که در مصلی بیت‌المقدس اراک برگزار شده با تبریک فرارسیدن هفته وحدت و ولادت رسول اکرم(ص) اظهار داشت: امروز سرم ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان که در مصلی بیت‌المقدس اراک برگزار شده با تبریک فرارسیدن هفته وحدت و ولادت رسول اکرم(ص) اظهار داشت: امروز سرمایه بزرگ جهان اسلام وحدت است که این وحدت همکاری، همفکری و همراهی جامعه را می‌طلبد.

وی افزود: جهان اسلام همانند پنج انگشت بوده و باید در مقابل دشمنان نظام و استکبار تبدیل به مشت محکمی شود و به همین منظور تعامل سازنده و مصالح و منافع دنیای اسلام و عزت، اقتدار و امنیت جهان اسلام امری مهم و ضروری است زیرا دشمنان برای اجرای سیاست‌های تفرقه‌افکنانه خود در جهان اسلام در تلاش هستند تا با این تفرقه به غارت و استثمار ادامه دهند و دنیای اسلام و مسلمانان را وابسته و برده خود سازند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: به برکت انقلاب و رهنمودهای امام راحل و رهبری ملت همیشه در صحنه کشورمان هوشیار است و همواره توانسته توطئه‌های دشمنان را خنثی کند و برای وحدت که از نان شب مهم‌تر است باید در راستای منافع مشترک حرکت کرد.

امام جمعه اراک بیان کرد: امروز به برکت اسلام و الطاف باری تعالی دنیای اسلام بیش از هر زمان دیگری متحد است، هر چند جریان آل‌سعود به جریانی خبیث در دنیای اسلام تبدیل شده و در راستای فتنه و کارشکنی عمل می‌کنند که باید این خطر را با وحدت مهار کرد، باید مباحث وحدت آفرین را علمی، حکیمانه و خردمندانه دنبال کرد تا مبادا این بحث گرفتار سم‌پاشی شود.

دری نجف‌آبادی با اشاره به زلزله کرمانشاه گفت: کمک‌های بسیاری به این مناطق انجام شد به‌طوری که در گزارش سه روز گذشته بیش از ۷۰ کانکس به ۱۰ روستای ثلاث باباجایی و سرپل ذهاب ارسال شد و امیدواریم به سرعت نیازهای مردم در آن مناطق برطرف شود و در قدم بعدی ساخت مسکن اجرایی شود.

وی ادامه داد: مجلس باید به مسائل واقعی، اقتصادی و اشتغال توجه داشته باشد زیرا بودجه دولت پاسخگوی امور عمرانی کشور نیست و نباید هزینه بیشتری تحمیل کرد بلکه باید دست مردم را با قانون‌گذاری مناسب در راستای اشتغالزایی باز گذاشت و در این زمینه از ظرفیت بانک‌ها استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: بانک‌ها باید به روز و قابل رقابت در عرصه جهانی باشند، ۱۰ سال از سیستم بانکی جهان عقب هستیم و با نرخ سود و چاپ پول بازی می‌شود که با این رویکرد به‌طور قطع به جایی نمی‌رسیم.

دری نجف‌آبادی با بیان اینکه شرایط واگذاری‌های صنایع در استان قابل قبول نیست گفت: صنایع با این رویه از دست می‌رود و باید راهکار مناسبی اتخاذ شود و از افراد با تجربه بهره برد باید در برنامه‌های اقتصادی، مدیریت اقتصادی، اشتغال پایدار و مولد، احیای روستا و اشتغالزایی در این مناطق دولت و مجلس با برنامه پیش روند زیرا همه ما در پیشگاه خداوند مسئول هستیم و باید آماده پذیرش مسئولیت‌ها بود.